200 meczów Łukasza Piłatowskiego

W sobotnie popołudnie Łukasz Piłatowski zaliczył jubileuszowy występ w Olimpii Zambrów. Spotkanie z Ursusem Warszawa było meczem numer 200, jaki obrońca ten rozegrał w oficjalnych meczach w barwach biało-niebieskich.

Łukasz Piłatowski w ostatnim ligowym spotkaniu, w którym Olimpia zmierzyła się na wyjeździe z Ursusem Warszawa, po raz 200. przywdział koszulkę z herbem naszego klubu na piersi, licząc oficjalne mecze (ligowe oraz pucharowe)!

„Piłat” to wychowanek Jagiellonii Białystok. Po raz pierwszy trafił na Wyszyńskiego w trakcie sezonu 2010/2011 z Warmii Grajewo. Od razu stał się podstawowym zawodnikiem zambrowskiego klubu. Debiutu doczekał się w starciu w ramach rozgrywek III ligi z Vęgorią Węgorzewo. Z Olimpią 30-letni obecnie obrońca pożegnał się dopiero po 6,5 roku, wzmacniając pobliski Ruch Wysokie Mazowieckie. Koszulkę Olimpii założył ponownie niespełna pół roku później, czyli na początku obecnego sezonu.

Piłatowski był ważnym graczem, uwzględnianym w planach wszystkich trenerów, z którymi spotkał się w Olimpii. Łącznie dla Olimpii Piłatowski zdobył 9 bramek! Łukaszowi życzymy kolejnych występów i sukcesów w naszym klubie!

5 komentarze na temat artykułu “200 meczów Łukasza Piłatowskiego

  1. Faktycznie Łukasz jest z dwiema setkami meczy jednym z najlepszych zawodników Olimpii w historii , ale najwięcej rozegranych meczów ma Zbigniew Stańczyk – prawie 500. Drugi jest najprawdopodobniej Paweł Olszewski -312. A trzeci Sasinowski Sławomir -około -300.

  2. Wyrazy uznania, przykład godny naśladowania. Swoją drogą zastanawia mnie jak poza sportowo funkcjonują dzisiejsi zambrowscy piłkarze z 3 czy wcześniej 2 ligi. Nie mam na ten temat wiedzy ale wydaje mi się, że z samej gry na tym poziomie raczej trudno utrzymać rodzinę. Ktoś może podzielić się wiedzą?

Skomentuj artykuł

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *