Liga rusza za miesiąc – podsumowanie

Do wznowienia rozgrywek ligowych pozostały niespełna 4 tygodnie. Przerwę zimową można już po części podsumować. Zawodnicy trenują już od 3 stycznia sześć razy w tygodniu.

Podstawową zmianą w naszej drużynie jest zmiana trenera – Jacka Techmańskiego zastąpił na tym stanowisku Adam Popławski, który prowadził dawniej Olimpię w sezonach: 1986/1987, 87/88, 92/93, 94/95, 95/96 oraz 96/97. Podczas nieobecności w Zambrowie wywalczył awans do III ligi z Ruchem Wysokie Mazowieckie.

Przed sezonem do zespołu dołączyli: Wojciech Tomaszewski, Radosław Kowalczyk, Albert Rydzewski (wszyscy ŁKS Łomża), Jacek Lis (Korona Ostrołęka), Daniel Łempicki oraz Łukasz Trudnos (obaj niezrzeszeni). Na rundę wiosenną nie udało się zatrzymać jedynie Alberta Rydzewskiego, który powrócił do swojego pierwotnego zespołu, natomiast kontrakt z Danielem Łempickim nie został przedłużony.

Przed rundą wiosenną z drużyn juniorskich do pierwszej drużyny przesunięci zostali trzej gracze: Damian Dębek, Rafał Sasinowski oraz Mateusz Konopka. Do drużyny powrócili dwaj wychowankowie: Paweł Gosk (po poważnej kontuzji) oraz Damian Kaczyński (powrót z wojska). Kolejnym nowym zawodnikiem w Zambrowie jest 19-letni Taras Wołyniec, który ostatnio występował w Narwii Ostrołęka.

Z zespołem trenuje również dwóch nowych zawodników: Mariusz Piszczatowski oraz Robert Wilczewski, reprezentujących w rundzie jesiennej odpowiednio Spartę Szepietowo i Ostrovię Ostrów Mazowiecka. Wszystko jest na dobrej drodze, aby obaj dołączyli do zespołu Olimpii Zambrów. Trener Adam Popławski testował w ostatnim czasie między innymi Kamila Stanisławskiego (Skra Wizna, napastnik) oraz Łukasza Nienałtowskiego (Ostrovia Ostrów Mazowiecka, obrońca). Odległość miejsca pracy od Zambrowa uniemożliwiła Kamilowi Stanisławskiemu grę w naszym zespole, natomiast Łukasz Nienałtowski nie przejdzie do Olimpii z powodu kontuzji, której doznał w ostatnim czasie. Być może do naszej drużyny dołączy ktoś jeszcze? Niewykluczone!

Wyniki sparingów były bardzo różne. Zaczęliśmy od zwycięstwa nad A klasową Perspektywą Łomża 4:2 i remisu z trzecioligowym Orłem Kolno 1:1. W kolejnym spotkaniu gładko pokonaliśmy MKS Małkinię 5:0, aby w kolejnym sparingu ulec niżej notowanemu Bugowi Wyszków 2:3. Mecz z drużyną KS Sokoły zakończył się wynikiem 10:3. Ostatnie dwa mecze zakończyły się porażkami naszego zespołu, nie daliśmy rady Piastowi Białystok (0:1) oraz Ruchowi Wysokie Mazowieckie (0:4). W najbliższy weekend Olimpia Zambrów zmierzy się z Warmią Grajewo, a 15 marca zagramy z Sokołem Sokółka.

Wyniki sparingów:

  • 23.01.08r. Olimpia Zambrów – Perspektywa Łomża 4:2
  • 30.01.08r. Olimpia Zambrów – Orzeł Kolno 1:1
  • 10.02.08r. Olimpia Zambrów – MKS Małkinia 5:0
  • 16.02.08r. Olimpia Zambrów – Bug Wyszków 2:3
  • 20.02.08r. Olimpia Zambrów – KS Sokoły 10:3
  • 23.02.08r. Olimpia Zambrów – Piast Białystok 0:1
  • 29.02.08r. Olimpia Zambrów – Ruch Wysokie Mazowieckie 0:4