Michał Kuczałek wyróżniony „Złotym Żubrem”

„Złotego Żubra” podczas sobotniej gali wręczenia „Zambrowskich Żubrów” w Centrum Kultury w Zambrowie w kategorii najlepszy sportowiec otrzymał piłkarz Olimpii Zambrów, Michał Kuczałek.

Michał Kuczałek to 18-letni wychowanek Zambrowskiego Klubu Sportowego. W seniorskim zespole Olimpii zadebiutował 23 kwietnia 2011 roku w wygranym przez Olimpię spotkaniu III ligi z Mazurem Ełk (4:0). W pierwszym zespole Olimpii występuje także jego starszy brat – Damian.

W rundzie jesiennej obecnego sezonu III ligi Michał Kuczałek rozegrał trzynaście spotkań, 11-krotnie pojawiając się na boisku w podstawowym składzie i spędzając na boisku łącznie 978 minut. Debiutanckiego gola zdobył 1 października 2011 roku, gdy pokonał bramkarza Huraganu Morąg (3:0).

– Sama nominacja do tytułu najlepszego sportowca to dla mnie bardzo dużo. Chciałbym podziękować rodzicom, przede wszystkim mamie, przyjaciołom za wsparcie oraz wszystkim trenerom, a w szczególności trenerowi Zbigniewowi Stańczykowi. Serdecznie dziękuję Państwu za docenienie mojej pracy. Postaram się nie zawieść – powiedział po otrzymaniu „Złotego Żubra” Michał Kuczałek.

Michałowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w karierze sportowej.