Przemysław Jastrzębski otrzymał „Złotego Żubra”

Pomocnik Olimpii Zambrów Przemysław Jastrzębski otrzymał „Złotego Żubra” w kategorii najlepszy sportowiec podczas sobotniej gali w Centrum Kultury w Zambrowie.

W czternastej edycji „Zambrowskich Żubrów” piłkarz Olimpii rywalizował z kandydaturami Anny Kaczyńskiej-Youssfi, Andrzeja Goska, Marcina Ciborowskiego, Piotra Ponichtery oraz Olgierda Michalskiego. Okazał się bezsprzecznie najlepszy.

Przemysław Jastrzębski jest wychowankiem Olimpii Zambrów, w której treningi rozpoczął w 2002 roku trafiając do najmłodszej grupy wiekowej „Żaki”. Do reprezentacji Polski do lat 15 został powołany w 2008 roku. W barwach narodowych zanotował sześć spotkań i strzelił dwa gole.

W 2009 roku Przemysław Jastrzębski przeszedł na zasadzie transferu definitywnego do Jagiellonii Białystok. Z zespołem juniorów starszych Jagiellonii wywalczył Mistrzostwo Polski, a na początku 2011 roku został włączony do pierwszego zespołu białostockiego klubu. W rundzie jesiennej sezonu 2012/13 zaliczył krótki epizod w Wigrach Suwałki i wrócił do Olimpii Zambrów. 21-letni pomocnik na szczeblu II ligi wschodniej zanotował dziesięć występów i zdobył dwie bramki.

Galę wręczenia statuetek uświetnił występ tancerzy z Klubu Tańca Towarzyskiego AKAT w Łomży oraz koncert gwiazdy wieczoru – zespołu Łzy.