Potyczka dwóch Olimpii w Zambrowie

W najbliższą sobotę 18 kwietnia Olimpia Zambrów podejmie przed własną publicznością imienniczkę z Olsztynka. Lider powalczy o trzynaste z rzędu zwycięstwo w Zambrowie.

Olimpia Olsztynek obecnie sklasyfikowana jest na siódmym miejscu w III lidze podlasko-warmińsko-mazurskiej. Podopieczni Mirosława Romanowskiego w 24 spotkaniach zanotowali dziewięć zwycięstw, sześć remisów i dziewięć porażek. Zespół z Olsztynka legitymuje się bilansem bramkowym 31:38. W ostatniej kolejce najbliższy rywal zambrowian pokonał na wyjeździe Dąb Dąbrowa Białostocka 2:0.

Po środowym remisie w zaległym meczu z rezerwami Jagiellonii Białystok drużyna Olimpii Zambrów objęła fotel lidera trzecioligowych rozgrywek. Zambrowianie mają 60 punktów na koncie i o jedno „oczko” wyprzedzają drugą Olimpię Elbląg. Warto zwrócić uwagę, iż zespół prowadzony przez Krzysztofa Zalewskiego na własnym obiekcie może pochwalić się kompletem dwunastu zwycięstw.

Na jesieni Olimpia Zambrów po emocjonującym meczu pokonała Olimpię Olsztynek 3:2 (0:0). „Biało-niebiescy” przegrywali już 0:2, aby w ostatnich dziesięciu minutach przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść po bramkach Łukasza Piłatowskiego, Przemysława Jastrzębskiego i Kamila Zapolnika.

– Przeciwnik na pewno postawił twarde warunki. Prezentował się bardzo solidnie w defensywie i wyprowadzał niezwykle groźne kontry, a na jedną z nich nadzialiśmy się przy utracie drugiej bramki. Trzeba przyznać, że do końca graliśmy z wiarą o korzystny rezultat, który udało się osiągnąć – mówił po jesiennym wyjazdowym meczu z Olimpią Olsztynek trener Olimpii Zambrów, Krzysztof Zalewski.

olimpia-olimpiao_news

Niezmiennie najlepszym strzelcem Olimpii Zambrów pozostaje Michał Twardowski, który jest zdobywcą 16 bramek. Dla Olimpii Olsztynek 9 goli w obecnym sezonie strzelił Mateusz Różowicz.

Bilety w cenie 10 złotych będą dostępne w kasie przed meczem z Olimpią Olsztynek.

Olimpia Zambrów – Olimpia Olsztynek
Stadion Miejski w Zambrowie, 18 kwietnia 2015, godzina 16:00

Pary pozostałych spotkań 25. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej:

  • Olimpia Elbląg – Dąb Dąbrowa Białostocka, 18 kwietnia, 17:00
  • Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – Start Działdowo, 19 kwietnia, 15:00
  • Huragan Morąg – ŁKS 1926 Łomża, 18 kwietnia, 16:00
  • MKS Korsze – Jagiellonia II Białystok, 18 kwietnia, 13:00
  • Sokół Ostróda – Płomień Ełk, 18 kwietnia, 18:00
  • Warmia Grajewo – KS Wasilków, 18 kwietnia, 16:00
  • Znicz Biała Piska – Rominta Gołdap, 18 kwietnia, 13:00
  • Concordia Elbląg – Puszcza Hajnówka, 19 kwietnia, 12:00