Olimpia zagra na wyjeździe z Dębem

W najbliższą środę 22 kwietnia Olimpia Zambrów zagra na wyjeździe z Dębem Dąbrowa Białostocka. Początek konfrontacji 26. kolejki III ligi zaplanowano na godzinę 17:00.

– Za kartki nie zagra Łukasz Grzybowski, a ponadto mamy w zespole kilka urazów. Po przerwie w sobotnim meczu z Olimpią Olsztynek boisko z powodu kontuzji opuścili Michał Twardowski i Mariusz Gogol. Zobaczymy czy dadzą radę się wykurować. Mamy jeszcze 3-4 mikrourazy, gdzie właściwie każda godzina jest ważna w kontekście występu w środowym spotkaniu. Podsumowując mamy sporo kłopotów przed tym meczem – mówi szkoleniowiec Olimpii Zambrów, Krzysztof Zalewski.

Dąb Dąbrowa Białostocka to piętnasty zespół III ligi. Zespół z Dąbrowy wygrał cztery spotkania, zanotował dziewięć remisów i doznał dwunastu porażek, co złożyło się na 21-punktowy dorobek (bramki 22:43). Na początku kwietnia doszło do roszady na stanowisku szkoleniowca Dębu, gdy Ernesta Konona zastąpił Robert Speichler. W ostatnim meczu Dąb przegrał z Olimpią Elbląg 1:5.

Lider III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej posiada 63 punkty na koncie (20 zwycięstw, 3 remisy, 2 porażki) i legitymuje się bilansem bramkowym 70:16. Zambrowianie na wyjeździe zanotowali siedem zwycięstw, trzy remisy i dwie porażki (bramki 19:9). W weekend „biało-niebiescy” pokonali na swoim boisku Olimpię Olsztynek 2:1 po trafieniach autorstwa Dominika Lemanka i Łukasza Grzybowskiego.

W rundzie jesiennej Olimpia przed własną publicznością pokonała Dąb Dąbrowa Białostocka 2:0 po bramkach Michała Twardowskiego i Michała Hryszko, które padły w ostatnim kwadransie spotkania.

olimpia-dab_news2

W przerwie zimowej Olimpia Zambrów wygrała rozegrany na sztucznym boisku w Zambrowie sparing z Dębem Dąbrowa Białostocka 5:4 (3:2), który zakończył przygotowania do rundy wiosennej. Dwa gole dla Olimpii zdobył wówczas Dominik Lemanek, a trzy trafienia zanotował Michał Twardowski.

olimpia-dab-spar_news1

W ostatniej kolejce III ligi swoich dorobków strzeleckich nie poprawili najbardziej bramkostrzelni piłkarze obydwu drużyn. Dla Olimpii Zambrów w obecnym sezonie szesnaście bramek zdobył Michał Twardowski, natomiast w barwach Dębu sześciokrotnie do siatki rywali trafiał Michał Łabieniec.

Sędzią środowego spotkania pomiędzy Dębem a Olimpią będzie Konrad Lewończuk z Białegostoku.

Dąb Dąbrowa Białostocka – Olimpia Zambrów
Stadion Miejski w Dąbrowie Białostockiej, 22 kwietnia 2015, godzina 17:00

Pary pozostałych spotkań 26. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej:

  • Olimpia Olsztynek – Concordia Elbląg, 22 kwietnia, 17:00
  • Puszcza Hajnówka – Znicz Biała Piska, 22 kwietnia, 17:00
  • Rominta Gołdap – Warmia Grajewo, 22 kwietnia, 17:00
  • KS Wasilków – Sokół Ostróda, 22 kwietnia, 16:00
  • Płomień Ełk – MKS Korsze, 22 kwietnia, 17:00
  • Jagiellonia II Białystok – Huragan Morąg, 22 kwietnia, 16:00
  • ŁKS 1926 Łomża – Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, 22 kwietnia, 16:00
  • Start Działdowo – Olimpia Elbląg, 22 kwietnia, 17:00