Znicz kolejnym przeciwnikiem Olimpii

W sobotę 2 maja Olimpia Zambrów podejmie przed własną publicznością Znicz Biała Piska. Mecz 28. kolejki III ligi na Stadionie Miejskim rozpocznie się o godzinie 17:00.

– Po ostatnim meczu do grona kontuzjowanych dołączył Michał Kuczałek i na dzień dzisiejszy (środa – przyp. red.) jego stan zdrowia nie pozwala, aby wystąpił w sobotnim spotkaniu, choć bardzo liczymy, że się uda. Mariusz Gogol wrócił już do treningów i wystąpił w meczu z Concordią. Nadal za dobrze nie jest z Michałem Twardowskim, który zaczyna powoli trenować. Wojciech Gulas zagrał w Michałowie i odnowiła mu się kontuzja mięśnia dwugłowego. Mamy parę mikrourazów, ale bez problemów powinniśmy wystawić mocny skład – zapowiada trener Olimpii Krzysztof Zalewski.

„Czerwono-zieloni” znajdują się na siódmej lokacie, którą zajmują dzięki 12 zwycięstwom, 6 remisom i 9 porażkom (42 punkty, bramki 49:42). W obecnym sezonie z trzynastu wyjazdowych spotkań Znicz wygrał cztery, raz zremisował i ośmiokrotnie przegrał. W sobotę Znicz wygrał z Olimpią Olsztynek 3:1 po dwóch golach Mateusza Butkiewicza i trafieniu Jacka Falkowskiego. Z kolei we wtorek Znicz przegrał w ćwierćfinale Wojewódzkiego Pucharu Polski z IV-ligową Granicą Kętrzyn 1:3.

Olimpia Zambrów po 27 spotkaniach ma na koncie 69 punktów i o jedno „oczko” wyprzedza drugą Olimpię Elbląg. Zambrowianie przed własną publicznością zanotowali passę trzynastu zwycięstw z rzędu (bramki 51:7), którą z pewnością zechcą kontynuować. W ostatni weekend „biało-niebiescy” pokonali na wyjeździe Concordię Elbląg 2:0 po bramkach Dominika Lemanka i Michała Hryszko.

Znicz Biała Piska jest jednym z pięciu zespołów, któremu udało się urwać punkty podopiecznym Krzysztofa Zalewskiego. Na jesieni wyjazdowe starcie Olimpii ze Zniczem Biała Piska zakończyło się bezbramkowym remisem, a najlepszej okazji do strzelenia gola nie wykorzystał Kamil Zapolnik.

W zimowym sparingu Olimpia Zambrów pokonała na sztucznym boisku w Zambrowie Znicz Biała Piska 3:2 (1:1). Gole dla zambrowian zdobyli Michał Hryszko, Michał Twardowski oraz Dominik Lemanek. Goście na listę strzelców wpisywali się po strzałach Konrada Radzikowskiego i Kamila Melki.

olimpia-znicz_news2

Zdobywcą dwunastu bramek dla Znicza Biała Piska jest były zawodnik „biało-niebieskich” Mateusz Butkiewicz. W zespole prowadzonym przez Ireneusza Piwko występuje także Michał Świderski, który grał w Olimpii w rundzie wiosennej sezonu 2010/11. Dla Olimpii 16 goli zdobył Michał Twardowski.

Sędzią głównym meczu pomiędzy Olimpią a Zniczem będzie Patryk Kępka z Olsztyna.

Bilety w cenie 10 złotych będą dostępne w kasie przed meczem ze Zniczem Biała Piska.

Olimpia Zambrów – Znicz Biała Piska
Stadion Miejski w Zambrowie, 2 maja 2015, godzina 17:00

Pary pozostałych spotkań 28. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej:

  • Dąb Dąbrowa Białostocka – Concordia Elbląg, 3 maja, 15:00
  • Olimpia Olsztynek – Warmia Grajewo, 2 maja, 14:00
  • Puszcza Hajnówka – Sokół Ostróda, 3 maja, 17:00
  • Rominta Gołdap – MKS Korsze, 1 maja, 17:00
  • KS Wasilków – Huragan Morąg, 1 maja, 16:00
  • Płomień Ełk – Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, 2 maja, 17:00
  • Jagiellonia II Białystok – Olimpia Elbląg, 3 maja, 13:00
  • ŁKS 1926 Łomża – Start Działdowo, 1 maja, 17:00