Starcie Warmia – Olimpia już w sobotę!

Już w najbliższą sobotę 9 maja Olimpia Zambrów uda się do Grajewa, gdzie w ramach 29. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej skonfrontuje się z miejscową Warmią. Początek starcia z walczącą o utrzymanie w III lidze Warmią zaplanowano na 16:00.

Warmia Grajewo sklasyfikowana jest na dwunastym miejscu w lidze. Zespół Mirosława Dymka ma na koncie 29 punktów, które zdobył dzięki siedmiu zwycięstwom, ośmiu remisom i trzynastu porażkom (bramki 31:48). Grajewianie na własnym boisku wygrali trzy spotkania, trzy zremisowali i osiem przegrali (bramki 16:21). W miniony weekend zremisowali na wyjeździe z Olimpią Olsztynek 1:1.

Niezmiennie liderem rozgrywek III ligi pozostaje Olimpia Zambrów, która utrzymuje jednopunktową przewagę nad Olimpią Elbląg. Zambrowianie wygrali 23 spotkania, trzy zremisowali i dwa przegrali (bramki 77:17). Na wyjeździe „biało-niebiescy” zanotowali dziewięć zwycięstw, trzy remisy i dwie porażki (bramki 25:10). W ostatniej kolejce domowe zwycięstwo Olimpii zapewnił Dominik Lemanek.

W rundzie jesiennej Warmia Grajewo doznała dotkliwej porażki w Zambrowie. Podopieczni Krzysztofa Zalewskiego pokonali „niebiesko-czerwonych” przed własną publicznością 5:0 (2:0), a na listę strzelców dwukrotnie wpisywał się Kamil Zapolnik, natomiast hat-tricka „ustrzelił” Michał Twardowski.

olimpia-warmia_news4

Najbardziej bramkostrzelnymi zawodnikami Warmii Grajewo są Tomasz Dzierzgowski i Damian Zubowski, którzy mają w swoim dorobku odpowiednio trzynaście i sześć bramek w rozgrywkach III ligi. Warto podkreślić, iż obydwaj napastnicy w przeszłości występowali w barwach Olimpii Zambrów.

Mecz pomiędzy Warmią Grajewo a Olimpią Zambrów poprowadzi Konrad Kiełczewski z Białegostoku.

Warmia Grajewo – Olimpia Zambrów
Stadion Miejski w Grajewie, 9 maja 2015, godzina 16:00

Pary pozostałych spotkań 29. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej:

  • Płomień Ełk – Olimpia Elbląg, 9 maja, 17:00
  • ŁKS 1926 Łomża – Dąb Dąbrowa Białostocka, 9 maja, 17:00
  • Start Działdowo – Jagiellonia II Białystok, 9 maja, 17:00
  • Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – KS Wasilków, 10 maja, 15:00
  • Huragan Morąg – Rominta Gołdap, 9 maja, 17:00
  • MKS Korsze – Puszcza Hajnówka, 9 maja, 17:00
  • Sokół Ostróda – Olimpia Olsztynek, 8 maja, 18:00
  • Znicz Biała Piska – Concordia Elbląg, 9 maja, 16:00

foto – Zambrow.org