Wypowiedzi trenerów po meczu Stal – Olimpia

Prezentujemy wypowiedzi szkoleniowców obu zespołów po pierwszym spotkaniu barażowym o II ligę pomiędzy Stalą Rzeszów a Olimpią Zambrów.

Krzysztof Zalewski (trener Olimpii Zambrów): – Myślę, że mecz miał dwa oblicza. W pierwszej połowie Stal była zdecydowanie lepszym zespołem i właściwie tylko dzięki naszemu bramkarzowi meczu nie rozpoczęliśmy od stanu 0:1. Pomimo tego, iż strzeliliśmy bramkę, która powinna nas uskrzydlić, to Stal dominowała i w dość łatwy sposób straciliśmy dwa gole. Z pewnością czerwona kartka zmieniła wszystko o 180 stopni. W drugiej połowie zaczęliśmy grać bardzo mądrze i rozsądnie, co przełożyło się na sytuacje, które wykorzystaliśmy. Wywozimy z tego trudnego terenu bardzo korzystny rezultat, ale czeka nas równie ciężkie zadanie. Musimy bardzo dobrze przygotować się do drugiego spotkania, bowiem ten baraż nie jest jeszcze rozstrzygnięty.

stalr-olimpiaz_konf_news2

Marcin Wołowiec (trener Stali Rzeszów): – Przede wszystkim chciałem pogratulować trenerowi drużyny przeciwnej zwycięstwa. Zarówno w pracy trenerskiej, jak i piłkarskiej potrzebne jest szczęście, które dopisało dziś gościom. Jeśli chodzi o ocenę meczu to trener dobrze powiedział. Kluczowa sytuacja miała miejsce w 42. minucie, gdy sędzia pokazał drugą żółtą kartkę Piotrkowi Murawskiemu. Dla mnie to absolutny skandal. W III lidze przyjeżdżali do nas sędziowie, do których pracy nie mieliśmy zbyt wielu pretensji. Tym razem przyjechał do nas jakiś spadkowicz, który wydaje mi się, że po prostu nie potrafi sędziować. Wypaczył wynik tego meczu. Sprawił, iż moi zawodnicy są po prostu zdruzgotani tym co się stało, a w szatni panuje grobowa atmosfera. Nasza ciężka praca poszła na marne, choć nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Nie krytykuję nigdy sędziowania, ale to co dziś zrobił ten Wajda, czy jak on tam się nazywa, to jest po prostu skandal i w takich kategoriach to rozpatruję. Ciężko zebrać myśli, bo wiem, co Ci chłopcy teraz tam przeżywają. Są załamani tym wszystkim. Rozgrywamy 34 mecze, w każdym zostawiamy kupę zdrowia, podobnie jak Olimpia Zambrów. Przychodzi nam jeszcze walczyć w barażu. Po prostu to są jakieś chore sprawy. Wiedzieliśmy, że tak jest, ale ciężko się z tym pogodzić i brak mi słów krytyki do tego wszystkiego.

Zapis wideo konferencji (Stalrzeszow.pl):