Wypowiedzi trenerów po barażowym rewanżu

Prezentujemy wypowiedzi szkoleniowców obu zespołów po rewanżowym spotkaniu barażowym o II ligę pomiędzy Olimpią Zambrów a Stalą Rzeszów.

Marcin Wołowiec (trener Stali Rzeszów): – Gratuluję awansu do II ligi najlepszemu zespołowi ze wszystkich III lig w Polsce. Myślę, że ten awans jest zasłużony. Z kolei mi jest bardzo smutno, iż to nie my awansowaliśmy. Fajnie byłoby wówczas, gdybyśmy mogli razem awansować i spotkać się w miłym towarzystwie. uważam, że te dwa dobre zespoły na drugoligowych boiskach fajnie walczyłyby na wszystkich stadionach. Życzę Olimpii wszystkiego dobrego, a moim zawodnikom dziękuję za całą rundę, za walkę i za zrobienie czegoś, w co nie wierzyła większość ludzi nawet w klubie, włącznie z działaczami i wieloma kibicami, którzy zaczęli pojawiać się dopiero wówczas, gdy zbliżaliśmy się do Karpat Krosno. Chciałem powiedzieć, aby następnym razem byli z tym zespołem od samego początku, tak jak byli moi zawodnicy, którzy uwierzyli od pierwszego meczu, że to, co robimy jest dobre i idziemy we własciwym kierunku. Mimo wielu przeszkód, mimo problemów finansowych, mimo naprawdę średniej organizacji tego wszystkiego podnieślismy się z kolan i dzisiaj tu jesteśmy. Dziwnie się czuję, bo wygraliśmy III ligę lubelsko-podkarpacką, a dziś jesteśmy pokonanymi. Czeka nas smutny powrót, ale moi zawodnicy, kierownik, masażysta i sztab mogą wracać z podniesionymi głowami i być dumni z tego, co zrobiliśmy. Jeszcze raz gratuluję Olimpii i życzę sukcesów w nowym sezonie.

Krzysztof Zalewski (trener Olimpii Zambrów): – Dziękuję za gratulacje. Dzisiejsze spotkanie miało duży ciężar gatunkowy, co było widać w naszej grze. Z naszej strony było mało piłki w piłce. W tym meczu do momentu utraty bramki graliśmy naprawdę nieźle. Piłka jest tak przewrotna, iż stracona bramka wprowadziła w nasze poczynania dużo nerwowości. Z tego powodu ten mecz do ostatniej chwili był na styku, a troszeczkę sprzyjało nam dziś szczęście. Generalnie udało nam się wygrać dwumecz. Ponadto zrobiliśmy w tym sezonie fantastyczny wynik. Zdobyliśmy 88 punktów w III lidze, wygraliśmy rywalizację z Olimpią Elbląg i pokonaliśmy w barażu klasowy zespoł, jakim jest Stalą Rzeszów. To naprawdę fenomenalny sezon i wynik, który zrobiliśmy w tym roku. Dzisiaj cieszymy się, a od jutra myślimy o przyszłości oraz o tym, jak ten zespół zbudować, aby najlepiej reprezentować Olimpię i Zambrów na szczeblu centralnym.