Olimpia chwilowo bez licencji

W czwartkowe popołudnie Komisja ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej wydała komunikat, w którym poinformowała o tym, iż Olimpia Zambrów nie otrzymała licencji na grę w II lidze w nadchodzącym sezonie 2015/2016.

Decyzja Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN nie jest prawomocna. Zarówno Olimpia Zambrów, jak i Widzew Łódź, który również nie otrzymał licencji na grę w II lidze, będą odwoływały się do Komisji Odwoławczej ds. Licencji. Na podjęcie odpowiednich działań obydwa kluby mają pięć dni.

– Olimpii Zambrów odmówiono przyznania Licencji ze względu na niedostarczenie wymaganych zapisami Podręcznika Licencyjnego dokumentów potwierdzających spełnienie kryteriów z zakresu personelu i administracji oraz z zakresu kryteriów sportowych – głosi komunikat Komisji ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Kibice Olimpii Zambrów nie mają jednak powodów do niepokoju, bowiem klub w weekend skompletuje wszystkie potrzebne dokumenty, które pozwolą uprawnić zespół do gry w II lidze.

– W stosunkowo krótkim czasie nie byliśmy w stanie dostarczyć wszystkich niezbędnych dokumentów, które zostały sprecyzowane w Podręczniku Licencyjnym. Mamy pięć dni na złożenie odwołania, nad którym intensywnie pracujemy i trafi ono do PZPN już w poniedziałek. Braki związane są m.in. z dokumentami odnoszącymi się do opieki medycznej oraz zatwierdzonego programu rozwoju młodzieży. Wygląda na to, że w poniedziałek dopełnimy formalności w PZPN i otrzymamy drugoligową licencję – uspokaja prezes Olimpii Zambrów, Sławomir Skrzypkowski.

Licencję na grę w II lidze otrzymali wszyscy dotychczasowi drugoligowcy, a także beniaminkowie: Polonia Bytom, Radomiak Radom i Gryf Wejherowo. Ponadto komisja pozytywnie rozpatrzyła wniosek Stali Rzeszów z racji faktu, iż zambrowianie nie otrzymali licencji w pierwszej instancji.

Przypomnijmy, iż dwa lata temu Olimpia otrzymała licencję na grę w II lidze wschodniej w sezonie 2013/14, ale na klub nałożono nadzór infrastrukturalny. Klub zobowiązał się do przeprowadzenia prac modernizacyjnych związanych z przystosowaniem bocznego boiska do wymagań II ligi.