Olimpia z licencją na grę w II lidze

Olimpia Zambrów będzie grała w II lidze piłki nożnej.

Dziś popołudniu Zambrowski Klub Sportowy Olimpia otrzymał informację z decyzją PZPN-u odnośnie możliwości gry drużyny seniorów Olimpii w II lidze.

Decyzja jest pozytywna. Oznacza to, że w sezonie 2015/2016 Olimpia Zambrów będzie grała w II lidze piłki nożnej.

Po przeanalizowaniu odwołań klubów ubiegających się o licencje na rozgrywki II ligi na sezon 2015/2016 Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych postanowiła:

– „Zmienić decyzję Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN w ten sposób, że przyznała Klubowi Olimpii Zambrów Licencję na rozgrywki II ligi w sezonie 2015/2016 z nadzorem infrastrukturalnym. Jednocześnie w związku ze spełnieniem wymogów z zakresu kryteriów Personelu i Administracji oraz kryteriów Sportowych dopiero na poziomie Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych, Komisja nałożyła na Klub Sankcję regulaminową w postaci kary pieniężnej w wysokości 3.000 zł.” – czytamy w komunikacie Komisji Odwoławczej ds. Licencji.

Piłkarze Olimpii Zambrów aktualnie odpoczywają po sezonie 2014/2015. Do treningów powrócą już 6 lipca. W ramach sprawdzenia swoich sił i możliwości ZKS przed rozpoczęciem spotkań ligowych planuje rozegrać 4 mecze kontrolne. W pierwszym towarzyskim meczu Olimpia skonfrontuje się z drużyną występującą w I lidze – Pogonią Siedlce. Cztery dni później podopieczni Krzysztofa Zalewskiego podejmą trzecioligowy Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Prawdziwym sprawdzianem dla biało-niebieskich będzie trzeci mecz kontrolny, w którym zmierzą się z występującymi w I lidze Wigrami Suwałki, natomiast w ostatnim sparingu ekipa z Zambrowa zagra z ligowym rywalem z minionego sezonu – Zniczem Biała Piska.