Sukces podopiecznych Rosińskiego we Wrocławiu

Przez cztery dni najmłodsi zawodnicy Olimpii Zambrów z roczników 2006-2008 rywalizowali w międzynarodowym turnieju Wrocław Trophy. Podopieczni Kamila Rosińskiego zajęli w nim ostatecznie 21. miejsce na 203 zespoły. To duży sukces.

DSC_0543

W dniach 9-12 lipca młodzi piłkarze Olimpii (z roczników 2006, 2007 i 2008) uczestniczyli w prestiżowym turnieju Wrocław Trophy. To największy w Polsce Międzynarodowy turniej piłkarski, w którym wzięło udziały 203 zespoły w 8 kategoriach wiekowych z 18 krajów. Organizatorem turnieju Wrocław Trophy było miasto Wrocław, Akademia Wychowania Fizycznego, Dolnośląski Związek Piłki Nożnej oraz MKS Parasol Wrocław.

DSC_0077

Podopieczni Kamila Rosińskiego w kategorii U-9 zajęli w nim 5. miejsce, a w klasyfikacji generalnej – 21. miejsce. Zwyciężyła drużyna grupowego rywala Olimpii – Drukarz Warszawa. Warto zaznaczyć, że dyplom i medale biało-niebieskim wręczył były trener i prezes ZKS Olimpia Zambrów Mariusz Żebrowski.

DSC_0101

Wyniki meczów Olimpii:
Olimpia Zambrów – PKS Łany 6:1 (3:0)
bramki: Kacper Dybowski 2, Igor Lutostański, Miłosz Wojtkowski, Jakub Ołdakowski, Sebastian Grodzki

Olimpia Zambrów – Drukarz Warszawa 0:5 (0:3)

Olimpia Zambrów- MKS Parasol Wrocław 2:2
bramki: Kacper Dybowski, Karol Piwoński

Olimpia Zambrów- Pogoń Szczecin 4:3 ( 2:0)
bramki: Miłosz Wojtkowski, Karol Piwoński, Igor Lutostański, Kacper Dybowski

Olimpia Zambrów- KKS Piast Kobylnica 2:1 (1:0)
bramki: Kacper Dybowski, Miłosz Wojtkowski

Olimpia Zambrów – Chemićka Dobriń (Czechy) 0:1

Skład drużyny Olimpii:
Bramkarze: Patryk Wiśniewski, Oliwier Leszczyński
Obrońcy: Miłosz Wojtkowski, Karol Piwoński, Dominik Trzciński, Bartosz Frąckiel, Kacper Orłowski
Pomocnicy: Igor Lutostański, Jakub Modzelewski, Sebastian Grodzki, Jakub Szabłowski, Alan Iwanowski
Napastnicy: Kacper Dybowski, Jakub Ołdakowski, Michał Kosowski, Piotr Kosowski, Maciej Dmochowski
Trener: Kamil Rosiński

DSC_0328

– „Był to bardzo dobrze zorganizowany turniej piłkarski, stojący na bardzo wysokim poziomie. Od najmłodszych kategorii wiekowych mecze były bardzo emocjonujące. Najbardziej podobała nam się ceremonia otwarcia turnieju z hymnami narodowymi w tle. To wielkie przeżycie dla tak młodych zawodników. Wielokulturowość tego turnieju sprawiła, że staliśmy się jako zespół ludzi i drużyna dużo bardziej bogatsi w cenne doświadczenia. Jeżeli chodzi o wyniki rywalizacji, to nie jest to dla nas na tym etapie najważniejsze. Liczy się sport i dobra zabawa. Młodzi piłkarze udowodnili, że mogą rywalizować w swojej kategorii wiekowej z drużynami z kraju i zagranicy. Ponadto zawodnicy zwiedzili najważniejsze i najpiękniejsze miejsca w pięknym mieście, jakim jest Wrocław.” – relacjonuje trener młodych piłkarzy Olimpii Kamil Rosiński.

DSC_0034

Trener w imieniu własnym oraz zawodników dziękuje rodzicom i wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do organizacji wyjazdu na turniej. Wśród nich są:
– Jarosław Kos – Wójt Gminy Zambrów
– Alumax Karol Iwanowski
– Balik Budownictwo Dariusz Balik
– Bank Spółdzielczy w Szumowie
– Sprzedaż i Serwis Podzespołów Samochodowych Mieczysław Gosk Zambrów ul. Paderewskiego 7