Porażka Olimpii w pierwszym meczu wyjazdowym

W sobotniej konfrontacji w ramach 3. kolejki II ligi Olimpia Zambrów przegrała na wyjeździe z Polonią Bytom 2:0 (1:0). To druga porażka biało-niebieskich w tym sezonie.

Od pierwszego gwizdka sędziego mecz kontrolowali gospodarze, którzy raz po raz nękali obrońców Olimpii. Już w 6. minucie mogło być 1:0 dla Polonii, jednak piłka po strzale Lachowskiego odbiła się od poprzeczki. Pięć minut później piłkarze bytomskiego klubu sygnalizowali zagranie ręką w polu karnym przez jednego z graczy Olimpii, domagając się rzutu karnego, ale gwizdek sędziego w tej sytuacji milczał. W kolejnych minutach gospodarze zamknęli biało-niebieskich we własnym polu karnym, jednak żadne z ich dośrodkowań nie zostało zakończone strzałem na bramkę. Zambrowianie próbowali co prawda wyprowadza kontry, ale za każdym razem brakowało kluczowego podania. Przewaga Polonii została w 22. minucie udokumentowana bramką. Prowadzenie gospodarzom dał pięknym strzałem z ok. 28 metrów Łukasz Grube. Zaledwie cztery minuty później mogła paść druga bramka dla Polonii. Kapitalnym prostopadłym podaniem za plecy obrońców w tej sytuacji został obsłużony Zieliński, który wyłożył na 15 metr piłkę Lachowskiemu. Ten jednak uderzył wprost w Konckiego. Gospodarze przeprowadzili jeszcze groźną akcję w 44. minucie. Po rzucie rożnym głową uderzał Malec, piłka otarła się jeszcze o głowę jednego z zawodników Olimpii i minimalnie minęła bramkę strzeżoną przez Konckiego.

Drugą połowę nieco lepiej rozpoczęli zawodnicy Olimpii. W 50 minucie ich akcje przyniosły dwa rzuty rożne. Po jednym z nich Twardowski uderzył mocno głową, ale piłkę pewnie wyłapał Gargasz. W odpowiedzi Łukasz Grube uderzył mocno z ok. 25 metrów z rzutu wolnego. Z jego strzałem spore problemy miał Koncki. Ostatecznie piłka została wybita na rzut rożny. 10 minut później Polonia miała kolejną świetną okazję. Na 25. metrze od bramki Olimpii piłkę wyłuskał Zalewski, następnie podał do niepilnowanego Zielińskiego, a fantastyczną interwencją popisał się Koncki. Olimpia w 84. minucie mogła mieć szansę na wyrównanie, ale Malec w ostatniej chwili uprzedził Zapolnika, który znalazłby się oko w oko z bramkarzem. Zawodnicy Polonii nadal jednak kontrolowali mecz. Swoją dominację potwierdzili zdobyciem w 90. minucie drugiej bramki. W tej sytuacji piłkarze gospodarzy wyszli 4 na 1. Indywidualną akcją popisał się Zieliński, który uderzył, jednak wprost w bramkarza Olimpii. Odbita piłka trafiła pod nogi jednego z zawodników biało-niebieskich, który momentalnie oddał ją do Zielińskiego. Ten tym razem nie miał problemów z pokonaniem Konckiego. Ostatecznie podopieczni Krzysztofa Zalewskiego przegrali pierwszy wyjazdowy mecz sezonu 2:0.

– „To był nasz najlepszy mecz z tych trzech ligowych. Graliśmy odważnie i szczególnie w pierwszej połowie mieliśmy bardzo dobre okazje bramkowe. Niestety pierwsza bramka Polonii ustawiła dalszy przebieg tego spotkania. Był to strzał nie do obrony. Na razie to wygląda tak, że rywale wykorzystują każdy nasz najmniejszy błąd, a my niestety tych błędów wykorzystać nie potrafimy. Moim zdaniem w meczu z Polonia zasłużyliśmy na remis. Niestety punktów musimy szukać w kolejnych spotkaniach.” – mówi trener Olimpii Krzysztof Zalewski.

Polonia Bytom – Olimpia Zambrów 2:0 (1:0)
Bramki: 22’ – Łukasz Grube, 90’ – Michał Zieliński

Olimpia wystąpiła w składzie: Bartosz Koncki – Mariusz Dzienis, Łukasz Piłatowski, Mariusz Gogol, Wojciech Dziemidowicz – Michał Hryszko (58′ Dominik Lemanek), Łukasz Grzybowski, Michał Kuczałek (76′ Arkadiusz Mroczkowski), Patryk Szymański – Kamil Zapolnik, Michał Twardowski (67′ Przemysław Jastrzębski)

Żółte kartki: Broniewicz, Trznadel, Malec – Grzybowski

Sędzia: Dominik Pasek

Widzów: 932