O kolejną ważną wygraną

Olimpia Zambrów podejmie u siebie Okocimski KS Brzesko. Będzie to dwunaste spotkanie zambrowian w II lidze centralnej sezonu 2015/2016. Zambrowianie zagrają z zamiarem podtrzymania dobrej serii czterech ostatnich meczów bez porażki. Zapraszamy wszystkich kibiców.

W letniej przerwie w ekipie z Brzeska doszło do kilku znaczących zmian kadrowych, tak aby popularni ,,Piwosze” uniknęli nerwówki z poprzedniego sezonu i walczyli w tych rozgrywkach o środek ligowej tabeli. Do ekipy prowadzonej przez Tomasza Kulawika dołączyli bramkarz Limanovii Limanowa Waldemar Sotnicki, pomocnik GKS-u Tychy Sebastian Janik, reprezentujący ostatnio barwy Garbarza Zembrzyce Filip Kasiński, pomocnik Proszowianki Proszowice Łukasz Krówczyński, Łukasz Kurzywilk z Jadowniczanki Jadownicki, Krystian Maślanka z rezerw Podbeskidzia Bielsko-Biała czy grający ostatnio w drugiej drużynie szczecińskiej Pogoni Mateusz Wilk.

Ekipa z Brzeska po 11 seriach gier znajduje się z 11 punktami na 13. miejscu w ligowej tabeli. Na ten dorobek podopiecznych Tomasza Kulawika składają się 3 wygrane spotkania, 2 remisy i 6 porażek. Z kompletem oczek ,,Piwosze” schodzili w starciach z Błękitnymi Stargard Szczeciński, wygranym przez ekipę z Brzeska 2:1, wyjazdowym w Rybniku z ROW-em wygranym 1:0, czy niespodziewanie w starciu na stadionie przy Okocimskiej z Siarką Tarnobrzeg, z którą to gracze z Małopolski pokonali aż 4:0. Remisami zaś kończyły się dla ekipy z Brzeska spotkania w Częstochowie z Rakowem 1:1, wyjazdowe w Wejherowie z Gryfem zakończone także wynikiem 1:1. W ostatniej serii gier gracze Okocimskiego mierzyli się u siebie z Wisłą Puławy, z którą przegrali 1:0.

Z kolei biało-niebiescy, po jedenastu kolejkach, znajdują się na 12. miejscu w tabeli II ligi. Zambrowianie wygrali dwa razy, sześciokrotnie remisowali oraz doznali trzech porażek, a ich aktualny bilans bramkowy to 13:15.

Zambrowska obrona szczególną uwagę zwrócić musi na ukraińskiego napastnika OKS-u Jurija Hluszkę, który w tym sezonie trafił już trzykrotnie do bramki rywali. O jedno trafienie na swoim koncie mają natomiast Wojciech Wojcieszyński i Radosław Jacek. Bardzo niebezpiecznym zawodnikiem Okocimskiego jest także znany z występów w Limanovii Limanowa bramkostrzelny Wojciech Dziadzio, który jednak w tym sezonie nie trafił do bramki rywali ani razu.

Wśród zawodników Olimpii jak na razie najczęściej na listę strzelców wpisywali się Dominik Lemanek i Kamil Zapolnik. Obaj zawodnicy mają na swoim koncie po trzy trafienia.

Starcie pomiędzy Olimpią Zambrów a Okocimskim KS Brzesko poprowadzi Sławomir Smaczny z Bytomia.

W imieniu prezesa ZKS Olimpia Sławomira Skrzypkowskiego zapraszamy wszystkich na mecz:
Olimpia Zambrów – Okocimski KS Brzesko
Stadion Miejski w Zambrowie,
sobota, 10 października, godzina 15:00.

Bilety w cenie 13 złotych będą dostępne w kasie klubu. Prowadzona jest także przedsprzedaż biletów w siedzibie klubu przy ul. Wyszyńskiego 8.

Pary pozostałych spotkań 12. kolejki II ligi:

  • ROW 1964 Rybnik – Siarka Tarnobrzeg
  • Stal Mielec – Radomiak Radom
  • Wisła Puławy – Nadwiślan Góra
  • GKS Tychy – Kotwica Kołobrzeg
  • Polonia Bytom – Legionovia Legionowo
  • Puszcza Niepołomice – Gryf Wejherowo
  • Znicz Pruszków – Błękitni Stargard Szczecińskiej
  • Stal Stalowa Wola – Raków Częstochowa