Grad goli w Zambrowie. Czwarta porażka Olimpii

W dwunastym meczu sezonu II ligi piłki nożnej Olimpia Zambrów podjęła u siebie Okocimski KS Brzesko. Emocji w tym meczu nie brakowało. Arbiter podyktował dwa rzuty karne, pokazał dziewięć żółtych i jedną czerwoną kartkę, a bramek w tym spotkaniu padło aż osiem. Niestety, mecz zakończył się porażką białko-niebieskich.

IMG_0569_wynik

Początek dzisiejszego spotkania zaskoczył chyba wszystkich zgromadzonych na Stadionie Miejskim w Zambrowie. Po zaledwie sześciu minutach gry kibice obejrzeli aż trzy bramki. Najpierw już w 2. minucie błyskawiczne prowadzenie Olimpii dał Michał Twardowski, który pokonał bramkarza rywali mocnym strzałem po ziemi z okolic 15 metra. Zaledwie trzy minuty później stan gry wyrównał Sebastian Janik, który w sytuacji sam na sam pewnie pokonał Piotra Czaplińskiego. Chwilę później padła druga bramka dla Olimpii. Bramkarza „Piwoszy” strzałem z dystansu ponownie pokonał Michał Twardowski. Jak widać od samego początku mecz toczony był w szybkim tempie. W 22. minucie zawodnicy z Zambrowa wpakowali piłkę do siatki, jednak w tej sytuacji sędzia liniowy dopatrzył się spalonego i na trybunach było jedynie słychać jęk zawodu. Dwie minuty później sędzia dopatrzył się faulu zawodnika Olimpii we własnym polu karnym i wskazał na „wapno”. Do rzutu karnego podszedł Wojciech Wojcieszyński i płaskim strzałem tuż przy słupku pokonał bramkarza ZKS-u i tym samym doprowadził do remisu. W dalszej części spotkania gra nieco się zaostrzyła. Było sporo fauli. W pierwszej połowie żółte kartoniki obejrzało dwóch zawodników Olimpii – Wojciech Dziemidowicz i Patryk Szymański. Pierwsza połowa, po niezwykle ciekawym widowisku, zakończyła się remisem 2:2.

IMG_0618_wynik

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, z tym że tym razem błyskawiczne prowadzenie objęli zawodnicy z Brzeska. Już trzy minuty po wznowieniu gry, po zamieszaniu w polu karnym Olimpii, niefortunnie piłkę do własnej bramki skierował Michał Hryszko. Minutę później pierwszy żółty kartonik obejrzał zawodnik gości Kamil Białkowski, za faul w środkowej strefie boiska. Gra stawała się coraz bardziej ostra. W kolejnych kilkunastu minutach sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom z Brzeska. Ukarani zostali nimi Sebastian Janik i Mateusz Kasprzyk. W 62. minucie „biało-niebiescy” stracili czwartą bramkę w tym meczu. Po ładnym podaniu ze skrzydła piłkę z najbliższej odległości do bramki wpakował Jurij Gruschkov. Niespełna cztery minuty później sędzia po raz drugi w tym spotkaniu podyktował rzut karny. Tym razem jednak po faulu na jednym z graczy Olimpii. Do „jedenastki” podszedł Patryk Szymański, który pewnie pokonał bramkarza gości, zdobywając tym samym gola kontaktowego. Dwie minuty później znakomitą sytuację do podwyższenia prowadzenia mieli „Piwosze”, ale kapitalną interwencją popisał się Piotr Czapliński, który obronił mocny strzał z najbliższej odległości. Chwilę później żółtą kartką za faul przy linii bocznej ukarany został gracz gospodarzy Michał Twardowski. Nadzieje Olimpii na wywalczenie chociażby remisu w rozwiała piąta bramka zawodników z Brzeska, zdobyta w 73. minucie. W tej sytuacji w zamieszaniu podbramkowym najprzytomniej zachował się Wojciech Wojcieszyński, który z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do siatki. W kolejnych minutach kibice nie oglądali już bramek, ale zobaczyli za to festiwal kartek pokazywanych przez sędziego Sławomira Smacznego. Najpierw żółte kartoniki obejrzeli gracze gospodarzy – Arkadiusz Mroczkowski i Dominik Lemanek, a w 87. minucie za przepychanki w polu karnym czerwoną kartkę obejrzał Michał Twardowski, w efekcie czego nie będzie on mógł wystąpić w najbliższym spotkaniu ligowym. W końcówce meczu żółty kartonik obejrzał jeszcze zawodnik „Piwoszy” Arkadiusz Lewiński.

IMG_0656_wynik

Ostatecznie mecz kończy się wynikiem 5:3 na korzyść drużyny Okocimski KS Brzesko. Tym samym Olimpia Zambrów zanotowała czwartą porażkę w tym sezonie, co zaskutkowało spadkiem w tabeli ligowej do strefy spadkowej.

Olimpia Zambrów – Okocimski KS Brzesko 3:5
Bramki: 2`, 6` – Michał Twardowski, 67` (karny) Patryk Szymański – 5` – Sebastian Janik, 25` (karny), 73` – Wojciech Wojcieszyński, 47` (bramka samobójcza) – Michał Hryszko, 61` – Jurij Hłuszko

Olimpia wystąpiła w składzie: Piotr Czapliński – Mariusz Dzienis (82` – Karol Buzun), Michał Hryszko, Arkadiusz Mroczkowski, Wojciech Dziemidowicz – Piotr Murawski (60` – Przemysław Jastrzębski), Dominik Lemanek, Krystian Pomorski, Kamil Zapolnik, Patryk Szymański – Michał Twardowski

Okocimski KS Brzesko wystąpił w składzie: Waldemar Sotnicki – Aleksander Ślęczka, Radosław Jacek (57` – Patryk Bryła), Mateusz Wawryka, Mateusz Kasprzyk – Konrad Kurzywilk (90` – Jakub Baran), Arkadiusz Lewiński, Sebastian Janik, Wojciech Wojcieszyński, Kamil Białkowski (86` – Łukasz Krówczyński) – Jurij Hłuszko (62` – Taras Jaworśkyj)

Żółte kartki: Dziemidowicz, Szymański, Twardowski, Mroczkowski, Lemanek – Białkowski, Janik, Kasprzyk, Jaworśkyj

Czerwona kartka: Michał Twardowski

Sędzia: Sławomir Smaczny (Bytom)

Kolejne spotkanie Olimpia rozegra na wyjeździe 18 października. Rywalem biało-niebieskich będzie Nadwiślan Góra. Z kolei najbliższy domowy mecz ZKS-u zaplanowany jest na 24 października. Wówczas zambrowianom przyjdzie się mierzyć z Radomiakiem Radom.

fot. www.zambrow.org