Piotr Zajączkowski nowym trenerem Olimpii Zambrów

Piotr Zajączkowski został nowym trenerem piłkarzy Olimpii Zambrów. Zastąpił na tym stanowisku Krzysztofa Zalewskiego, który funkcję tę pełnił od 2010 roku. Zajączkowski ostatnio był trenerem Mławianki Mława.

Piotr Zajączkowski został nowym trenerem Olimpii Zambrów. Olsztyński szkoleniowiec, znany m.in. z pracy w Jezioraku Iława, Ruchu Wysokie Mazowieckie, ŁKS Łódź i Turze Turek, podpisał kontrakt do końca obecnego sezonu. Głównym celem wyznaczonym dla nowego trenera jest utrzymanie w II lidze.

Decyzję o zmianie szkoleniowca podjął Zarząd Olimpii, który nie jest do końca usatysfakcjonowany ostatnimi wynikami drużyny. Zarząd uważa, że w zawodnikach ZKS-u drzemie potencjał na lepszą grę. Docenia jednak i dziękuje trenerowi Zalewskiemu za dotychczasową długoletnią pracę w Zambrowie.

Nowy trener Olimpii Piotr Zajączkowski przygodę z piłką zaczynał w Błękitnych Orneta. Potem był pobyt w Jezioraku Iława oraz Broni Radom. Dobra postawa w radomskim klubie zaowocowała transferem do ekstraklasowej Jagiellonii Białystok. Potem zagrał jeszcze w m.in. w Stomilu Olsztyn, Ceramice Opoczno, Śląsku Wrocław, Świcie Nowy Dwór Mazowiecki oraz dwóch zespołach z Finlandii.

W 2003 roku nowy trener zambrowian rozpoczął trenerską przygodę. Zaczął w Warmii Grajewo, by zmieniać kluby bardzo często. Pracował w Mrągovii Mrągowo, Ruchu Wysokie Mazowieckie, Turze Turek, Jezioraku Iława, ŁKS-ie Łódź (pierwsza liga), Calisii Kalisz, Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie, a ostatnio w Mławiance Mława.

Dziś nowy szkoleniowiec Olimpii przeprowadził na Stadionie Miejskim w Zambrowie pierwszy trening.

– „Z Podlasiem jestem związany od wielu lat. Znam to środowisko, dobrze się czuję na Podlasiu. Z wieloma piłkarzami z obecnej kadry współpracowałem w innych klubach. Pozostałych też dobrze znam z racji tego, że w poprzednim sezonie rywalizowaliśmy o awans do II ligi. Ja akurat byłem trenerem Finishparkietu Drwęca Nowe Miasto Lubawskie. Na pewno jest to młody zespół, rozwojowy. Troszeczkę kontuzje pokrzyżowały plany mojemu poprzednikowi, który pracował tutaj bardzo długo i bardzo dobrze (…) Czekam na powrót kontuzjowanych zawodników, zwłaszcza do linii defensywnej.” – powiedział nam dziś nowy trener Olimpii Piotr Zajączkowski.

Dotychczasowy szkolpeniowiec Krzysztof Zalewski jako trener z Olimpią związany był od maja 2010 roku. Wówczas funkcję tę, do sezonu 2011/2012, pełnił wspólnie z Wojciechem Kobeszko. W kolejnych latach funkcję szkoleniowca pełnił już samodzielnie. W sezonie 2012/2013 wywalczył z zambrowską drużyną awans do II ligi wschodniej. Ze względu na reorganizację rozgrywek klub, który uplasował się w kolejnym sezonie na 14. miejscu, spadł ponownie do III ligi. W sezonie 2014/2015 Olimpia, pod wodzą Krzysztofa Zalewskiego, ponownie awansowała do II, tym razem już centralnej ligi. Aktualnie zambrowianie plasują się na 14. miejscu w tabeli ligowej, z dorobkiem 12 punktów. Biało-niebiescy znajdują się więc tuż nad strefą spadkową.

Warto zaznaczyć, że w 2012 roku grający wówczas trener Olimpii Zambrów Krzysztof Zalewski, z którą w sezonie 2010/2011 Olimpia wywalczyła historyczny awans do II ligi rozgrywek piłkarskich, na gali w Goniądzu zorganizowanej przez Podlaski Związek Piłki Nożnej otrzymał piłkarskiego oskara w kategorii „trener roku”. Ponadto w 2014 roku Krzysztof Zalewski był nominowany w XVIII Rankingu Podlaskiej Rady Olimpijskiej w kategorii „najlepszy trener”.