Dotkliwa porażka w Tarnobrzegu

W meczu w ramach 15. kolejki II ligi Olimpia Zambrów niestety przegrała na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg 3:0. To pierwsza porażka biało-niebieskich pod wodzą nowego szkoleniowca Piotra Zajączkowskiego.

Praktycznie przez cały mecz nieco większą determinację w grze wykazywali piłkarze Siarki, którzy częściej gościli w polu karnym przeciwnika. Olimpia skupiła się na kontratakach, ale nie na wiele się to zdało. Gospodarze zdołali zdobyć w dzisiejszym meczu aż trzy bramki, nie tracąc przy tym żadnej.

Pierwszy gol padł w końcówce pierwszej połowy. Do dośrodkowania po ziemi z rogu doszedł Kamil Kościelny i z bliska wpakował piłkę do siatki. Gospodarze drugą bramkę zdobyli zaledwie 5 minut po wznowieniu drugiej części gry. W tej akcji Szymon Martuś znalazł się w sytuacji sam na sam i uderzył precyzyjnie po ziemi obok bezradnego Piotra Czaplińskiego. Piłkarzy Olimpii Zambrów w 67. minucie pogrążył Daniel Koczonow, który precyzyjnym strzałem w okienko bramki podwyższył wynik spotkania na 3:0.

W dzisiejszym spotkaniu zambrowianie zanotowali piątą porażkę w lidze. Warto zaznaczyć, że jest to pierwsza przegrana Olimpii pod wodzą nowego trenera Piotra Zajączkowskiego. Miejmy nadzieję, że był to tylko wypadek przy pracy i w przyszłym tygodniu Olimpia u siebie zdoła wywalczy kolejne cenne punkty. Sztuka ta z pewnością nie będzie prosta, bowiem zambrowianom przyjdzie się zmierzyć z będącą w czołówce tabeli Stalą Mielec.

Siarka Tarnobrzeg – Olimpia Zambrów 3:0
42′ – Kamil Kościeln, 50′ – Szymon Martuś, 67′ – Daniel Koczon

Siarka wystąpiła w składzie: Przemysław Janowski – Tomasz Przewoźnik, Kamil Kościelny, Bartosz Waleńcik, Adrian Chłoń (56′ – Kamil Jakubowski) – Maciej Domański, Mariusz Korzępa (59 – Jakub Więcek), Marcin Stefanik, Marcin Stromecki, Daniel Koczon (76′ – Sebastian Mandzelowski) – Szymon Martuś (76′ – Dorian Buczek).

Olimpia wystąpiła w składzie: Piotr Czapliński – Mariusz Dzienis (71′ – Karol Buzun), Tomasz Porębski (46′ – Łukasz Piłatowski), Mariusz Gogol, Wojciech Dziemidowicz – Dominik Lemanek, Krystian Pomorski (64′ – Arkadiusz Mroczkowski), Łukasz Grzybowski, Kamil Zapolnik, Przemysław Jastrzębski – Michał Twardowski (61′ – Patryk Szymański).

Żółte kartki: Porębski, Lemanek, Grzybowski.

Sędzia: Krzysztof Korycki (Warszawa).