Wyrwać u siebie punkty liderowi

Olimpia Zambrów podejmie u siebie lidera tabeli – Stal Mielec. Będzie to ostatnie domowe spotkanie zambrowian w rundzie jesiennej II ligi centralnej sezonu 2015/2016. Zapraszamy wszystkich kibiców.

W drużynie Stali w letniej przerwie nie brakowało ruchów kadrowych. Do ekipy prowadzonej przez trenera Janusza Białka dołączyli wychowanek krakowskiej Wisły grający ostatnio w Limanovii obrońca Michał Bierzało, obrońca Olimpii Grudziądz Sebastian Zalepa, Bartosz Papka z zespołu Wiernej Małogoszcz, Łukasz Żegleń z Odry Opole, czy najbardziej znany Adreja Prokic mający w swoim piłkarskim CV występy na poziomie Ekstraklasy w GKS Bełchatów.

Mimo różnych problemów ekipa Stali po 15 seriach gier plasuje się na pierwszym miejscu w tabeli, mając w dorobku 31 punktów. Mielczanie w na 15 ligowych spotkań odnieśli aż 9 wygranych, 4 remisy i tylko w dwóch spotkaniach schodzili z boiska pokonani. Stalowcy 3 punkty zdobywali w spotkaniach z Puszczą Niepołomice u siebie, które wygrali 2:1, wyjazdowym w Pruszkowie ze Zniczem wygrana 2:1, w derbach Podkarpacia ze Stalą Stalowa Wola wygranych 3:0, wyjazdowym z Rakowem Częstochowa 2:1, u siebie z ekipą Błękitnych Stargard Szczeciński wygranym 3:2, wyjazdowym w Wejherowie z Gryfem 2:1, z Okocimskim Brzesko na swoim boisku wygrana 4:1, w Górze z Nadwiślanem gdzie wygrali 3:1, czy na własnym stadionie z Wisłą Puławy 2:0. Remisami zakończyły się spotkania Stali z Polonią Bytom, Radomiakiem, Legionovią Legionowo i Siarką Tarnobrzeg. Wszystkie te spotkania zakończone były wynikiem 1:1.

W ostatniej serii gier podopieczni trenera Janusza Białka pokonali u siebie w meczu na szczycie Wisłę Puławy 2:0.

Zambrowska obrona szczególną uwagę powinna zwrócić na dwójkę Sebastian Łętocha, Andreja Prokić. Pierwszy z zawodników strzelił już bowiem 10 bramek w lidze, a Serb ma na koncie 6 trafień. Wśród zawodników Olimpii jak na razie najczęściej na listę strzelców wpisywali się Michał Twardowski, Kamil Zapolnik i Dominik Lemanek, którzy do siatki rywali trafiali czterokrotnie. O jedno trafienie mniej ma Patryk Szymański.

Starcie pomiędzy Olimpią Zambrów a Stalą Mielec poprowadzi Paweł Malec z Łodzi.

W imieniu prezesa ZKS Olimpia Sławomira Skrzypkowskiego zapraszamy wszystkich na mecz:
Olimpia Zambrów – Stal Mielec
Stadion Miejski w Zambrowie,
sobota, 7 listopada, godzina 13:00.

Bilety w cenie 13 złotych będą dostępne w kasie klubu. Prowadzona jest także przedsprzedaż biletów w siedzibie klubu przy ul. Wyszyńskiego 8.

Pary pozostałych spotkań 16. kolejki II ligi:

  • ROW 1964 Rybnik – Wisła Puławy
  • GKS Tychy – Siarka Tarnobrzeg
  • Polonia Bytom – Radomiak Radom
  • Puszcza Niepołomice – Nadwiślan Góra
  • Znicz Pruszków – Okocimski KS Brzesko
  • Stal Stalowa Wola – Kotwica Kołobrzeg
  • Raków Częstochowa – Legionovia Legionowo
  • Błękitni Stargard Szczeciński – Gryf Wejherowo

plakat