Porażka z liderem, pomimo dobrej gry

W szesnastym meczu sezonu II ligi piłki nożnej Olimpia Zambrów podjęła u siebie lidera rozgrywek – Stal Mielec. Pomimo dużej różnicy punktowej w tabeli, na boisku (szczególnie w drugiej połowie) nie było tego zupełnie widać. To Olimpia była częściej przy piłce i miała więcej sytuacji podbramkowych. Niestety, pomimo optycznej przewagi zambrowianie ulegli przyjezdnym 1:0.

Na wstępnie należy zaznaczyć, że warunki do gry podczas dzisiejszego meczu nie były zbyt sprzyjające. Duża wilgotność powietrza, niska temperatura i przede wszystkim stojąca miejscami na murawie woda z pewnością nie pomagały zawodnikom obu zespołów.

IMG_0035_wynik

W pierwszą połowę lepiej weszli zawodnicy Olimpii Zambrów, którzy w pierwszym kwadransie gry częściej gościli na połowie rywala. W kolejnych minutach gra stawała się coraz bardziej wyrównana. Pierwszą groźną sytuację w tym meczu w 24. minucie stworzyli goście. Po rzucie rożnym piłka trafiła przed pole karne, skąd strzał oddał jeden z mielczan, jednak Piotr Czapliński, co prawda na raty, zdołał wyłapać futbolówkę w sporym zamieszaniu w polu karnym. W dalszej części gry inicjatywę przejęli zawodnicy Stali. Już 10 minut później Prokić oddał niebezpieczny płaski strzał z dystansu, po którym futbolówka skozłowała na śliskiej murawie przed bramkarzem, który wybił ją przed siebie. Po dobitce jednego z zawodników gości piłka wleciała do bramki, jednak arbiter dopatrzył się w tej sytuacji przewinienia i gola nie uznał. Chwilę później umiejętności bramkarza Olimpii sprawdził Prokić, jednak jego strzał pewnie wyłapał Piotr Czapliński. Gdy wydawało się, że pierwsza część gry zakończy się bezbramkowym remisem, gola do szatni tuż przed przerwą zdobył dla Stali Mielec Sebastian Zalepa. Wykorzystał on zamieszkanie w polu karnym Olimpii po rzucie rożnym i z ok. 5 metrów wpakował piłkę do bramki.

IMG_0122_wynik

W drugiej połowie zdecydowanie więcej z gry mieli gospodarze, którzy od samego początku szukali wyrównania stanu gry. Bliscy tego celu podopieczni Piotra Zajączkowskiego byli w 57. minucie, kiedy egzekwowali rzut rożny. Po dośrodkowaniu na bliższy słupek piłka została przedłużona głową i niewiele brakowało, aby na dalszym słupku doszedł do niej Patryk Szymański. Było naprawdę blisko wyrównania. Dwie minuty później Olimpia, znów po rzucie rożnym, stworzyła kolejną świetną sytuację do strzelenia bramki. Tym razem, po strzale głową Kamila Zapolnika, piłkę z linii bramkowej wybił przed siebie jeden z zawodników Stali. To jednak nie koniec. Futbolówka trafiła wprost pod nogi Dziemidowicza, którego strzał z bliskiej odległości instynktownie nogami wybronił Tomasz Libera. Sporo szczęścia mieli w tej sytuacji goście. Olimpia nie odpuszczała i szła za ciosem. W 60. minucie zawodnicy biało-niebieskich sygnalizowali zagranie ręką przez jednego z graczy Stali, ale gwizdek sędziego w tej sytuacji milczał. Z minuty na minutę tempo gry, szczególnie w wykonaniu gospodarzy, wzrastało. Olimpia chciała za wszelką cenę wywalczyć na własnym terenie chociaż punkt. W końcówce meczu gospodarze oddali kilka strzałów z dystansu, ale z każdym z nich poradził sobie golkiper Stali.

IMG_0072_wynik

Ostatecznie mecz zakończył się bez niespodzianki i Stal Mielec, będąca liderem II ligi, pokonała beniaminka z Zambrowa 1:0. Tym samym podopieczni Piotra Zajączkowskiego zanotowali szóstą porażkę w tym sezonie. Na uwagę zasługuje fakt, że przez pełne 90 minut Olimpia Zambrów była żywiołowo dopingowana przez grupę kibiców ZKS-u. Ponadto na sektorze gości pojawiło się nawet kilku kibiców z odległego Mielca.

Olimpia Zambrów – Stal Mielec 0:1
45` – Sebastian Zalepa

Olimpia wystąpiła w składzie: Piotr Czapliński – Mariusz Dzienis (87` Krystian Pomorski), Tomasz Porębski, Mariusz Gogol (46` Łukasz Piłatowski), Wojciech Dziemidowicz – Michał Hryszko (74` Karol Buzun), Michał Kuczałek, Arkadiusz Mroczkowski, Patryk Szymański, Przemysław Jastrzębski (61` Piotr Murawski) – Kamil Zapolnik

Stal wystąpiła w składzie: Tomasz Libera – Robert Sulewski, Sebastian Zalepa, Sebastian Duda, Bartosz Papka (63` Krystian Getinger) – Tomasz Prejs (90` Piotr Marciniec), Jakub Żubrowski, Bartosz Nowak, Łukasz Żegleń (79` Damian Bożek), Mateusz Cholewiak (74` Sebastian Łętocha) – Andreja Prokić

Żółte kartki: Kuczałek, Porębski – Zalepa

Sędzia: Paweł Malec (Łódź)

Ostatnie trzy kolejki rundy jesiennej Olimpia rozegra na wyjazdach. Najbliższe spotkanie zambrowianie rozegrają w najbliższy weekend. Rywalem biało-niebieskich będzie Wisła Puławy.