Wywiad VIDEO z trenerem Piotrem Zajączkowskim

Jakie są pierwsze wrażenia z pracy w Zambrowie? Na co kładziony jest największy nacisk podczas treningów? Jakie są szanse na utrzymanie Olimpii w II lidze? Czy będą jakieś wzmocnienia przed rundą wiosenną? Na te i inne pytania odpowiada nowy trener zambrowskiego klubu Piotr Zajączkowski. Zachęcamy do obejrzenia wywiadu.

Piotr Zajączkowski pracę z Olimpią Zambrów rozpoczął w połowie października. Nowy szkoleniowiec ZKS-u przygodę z piłką jako zawodnik zaczynał w Błękitnych Orneta. Potem był pobyt w Jezioraku Iława oraz Broni Radom. Dobra postawa w radomskim klubie zaowocowała transferem do ekstraklasowej Jagiellonii Białystok. Potem zagrał jeszcze w m.in. w Stomilu Olsztyn, Ceramice Opoczno, Śląsku Wrocław, Świcie Nowy Dwór Mazowiecki oraz dwóch zespołach z Finlandii.

Trenerską przygodę nowy trener zambrowian rozpoczął w 2003 roku. Zaczął w Warmii Grajewo, by zmieniać kluby bardzo często. Pracował w Mrągovii Mrągowo, Ruchu Wysokie Mazowieckie, Turze Turek, Jezioraku Iława, ŁKS-ie Łódź (pierwsza liga), Calisii Kalisz, Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie, a ostatnio w Mławiance Mława.

Pod wodzą nowego trenera Olimpia rozegrała dotychczas cztery mecze. Dwa z nich były dla zambrowian zwycięskie (z Nadwiślanem Góra i Radomiakiem Radom), natomiast w dwóch pozostałych spotkaniach biało-niebiescy musieli uznać wyższość rywali (z Siarką Tarnobrzeg i Stalą Mielec).

W rozmowie z dziennikarzem www.zambrow.org Łukaszem Całko nowy szkoleniowiec odniósł się do przeszłości, między innymi swojej kariery piłkarskiej oraz pracy trenerskiej w innych klubach. Dodatkowo ocenił przejęty zespół i panującą w nim atmosferę. Szkoleniowiec ocenił także bazę sportową i szkoleniową w nowym klubie oraz wypowiedział się na temat wychowanków Olimpii – Michała Kuczałka i Przemysława Jastrzębskiego. Nowy trener został ponadto zapytany o taktykę na najbliższy mecz, w którym zambrowskiej drużynie przyjdzie się zmierzyć z wiceliderem – Wisłą Puławy.

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy.