Sensacyjne zwycięstwo z wiceliderem!

Sensacja w Puławach. W meczu w ramach 17. kolejki II ligi Olimpia Zambrów pokonała wicelidera tabeli miejscową Wisłę 2:1.

Obraz gry w dzisiejszym spotkaniu wyglądał bez niespodzianki. Praktycznie przez cały mecz częściej przy piłce byli gospodarze. To oni stwarzali więcej sytuacji podbramkowych i nadawali tempo grze. Pomimo zdecydowanej przewagi optycznej to Olimpia okazała się drużną skuteczniejszą i sensacyjnie pokonała Wisłę Puławy 2:1.

Pierwszą bramkę w końcówce pierwszej połowy zdobyli podopieczni Piotra Zajączkowskiego. Dominik Lemanek popisał się ładnym technicznym uderzeniem i posłał piłkę obok bezradnego Penkovetsa. Był to pierwszy celny strzał zambrowskiego klubu. Po przerwie gospodarze chcieli za wszelką cenę doprowadzić do wyrównania. Udało im się do w 63. minucie, kiedy po ładnym dośrodkowaniu Słotwińskiego w pole karne futbolówkę głową do bramki skierował Michał Budzyński. Trzy minuty później blisko zdobycia drugiej bramki dla Olimpii był Kamil Zapolnik, ale trafił tylko w słupek. Zdołał on jednak trafić do bramki Wisły w 76. minucie. Z ostrego kąta uderzył na bramkę Penkovetsa i tym samym Zapolnik sensacyjnie wyprowadził zambrowian na prowadzenie. Wisła nie odpuszczała i próbowała wywalczyć w dzisiejszym meczu chociaż punkt, ale na ich drodze stawał albo świetnie spisujący się bramkarz ZKS-u Bartosz Koncki, albo defensorzy Olimpii.

Po dzisiejszym spotkaniu zambrowska ekipa dopisała sobie kolejne cenne 3 punkty w tabeli. Było to piąte zwycięstwo zambrowian w tym sezonie (trzecie wyjazdowe).

Wisła Puławy – Olimpia Zambrów 1:2
64′ Michał Budzyński – 45′ – Dominik Lemanek, 76′ – Kamil Zapolnik

Wisła wystąpiła w składzie: Nazar Peńkoweć – Rafał Lisiecki (56′ Patryk Słotwiński), Michał Budzyński, Mateusz Pielach, Łukasz Turzyniecki – Dawid Pożak, Arkadiusz Maksymiuk, Sebastian Głaz (76′ – Przemysław Kanarek), Konrad Szczotka, Szymon Wiejak (62′ Bartosz Tetych) – Mateusz Olszak.

Olimpia wystąpiła w składzie: Bartosz Koncki – Mariusz Dzienis, Tomasz Porębski, Łukasz Piłatowski, Wojciech Dziemidowicz – Michał Hryszko (76′ Przemysław Jastrzębski), Michał Kuczałek, Arkadiusz Mroczkowski, Patryk Szymański (84′ Karol Buzun), Dominik Lemanek (88′ Michał Twardowski) – Kamil Zapolnik

Żółte kartki: Głaz – Zapolnik, Twardowski

Sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska)

Kolejne spotkanie zambrowianie rozegrają już w najbliższy weekend. Wówczas zmierzą się na wyjeździe z ROW 1964 Rybnik.