Zdobyć punkty w Rybniku

Dziś Olimpia Zambrów rozegra pojedynek w ramach 18. kolejki II ligi, w którym skonfrontuje się z ROW 1964 Rybnik. Początek meczu o godz. 15:00. Będzie to pierwszy mecz w ramach rundy rewanżowej.

Ekipa ze Śląska po przegranej w niewiarygodnych okolicznościach batalii o I ligę przeszła w lecie sporą rewolucję kadrową. Zmienił się szkoleniowiec, Marcina Prasoła zastąpił Dietmar Brehmer. Ekipę opuściło wielu podstawowych i najbardziej doświadczonych zawodników z Dawidem Jarką na czele. W ich miejsce pozyskano 25-letniego napastnika Odry Opole Marka Gładkowskiego, 21-letniego obrońcę Concordii Knurów Pawła Jaroszewskiego, bramkarza Górnika Zabrze młodzieżowca Patryka Procka, czy aż 5 zawodników z ekipy juniorów z których większość to gracze z rocznika 1999. Ekipa ROW-u, bo od tego sezonu obowiązuje historyczna nazwa klubu, po 17 seriach gier zajmuje 14. miejsce w ligowej tabeli mając w swoim dorobku 19 punktów. Na ten wynik rybniczan złożyło się 5 spotkań wygranych, 4 zremisowane i 8 meczy przegranych.

Z kolei biało-niebiescy, po siedemnastu kolejkach, znajdują się na 11. miejscu w tabeli II ligi. Zambrowianie wygrali pięć razy, sześciokrotnie remisowali oraz doznali sześciu porażek, a ich aktualny bilans bramkowy to 23:26.

Zambrowska obrona szczególną uwagę zwrócić musi na najbardziej doświadczonego 36-letniego Marcina Muszalika. Lider zespołu zdobył już 4 bramki i jest najskuteczniejszym strzelcem ekipy z Rybnika. Po trzy bramki na swoim koncie zanotowali Paweł Mandrysz i Gabriel Nowak.

Starcie pomiędzy Olimpią Zambrów a Stalą Mielec poprowadzi Paweł Kulka z Krakowa.

ROW 1964 Rybnik – Olimpia Zambrów
Stadion MOSIR-u Rybnik, 21 listopada 2015, godzina 15:00

Relację na żywo z dzisiejszego meczu Olimpii przeprowadzi strona Lajfy.com. Będzie to obszerna relacja tekstowa „minuta o minucie”. Podajemy link: www.lajfy.com.

Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu tych drużyn rozegranym w Zambrowie obie ekipy podzieliły się punktami. Wówczas padł remis 1:1.