Olimpia wygrała z Wigrami 1:0

Minimalne zwycięstwo w pierwszym sparingu odnotowali piłkarze Olimpii Zambrów, którzy na sztucznym boisku w Zambrowie pokonali I-ligowe Wigry Suwałki 1:0. Bramkę dla Olimpii zdobył Wojciech Dziemidowicz.

IMG_7560

Zambrowianie prowadzenie objęli w 36. minucie. Wówczas na listę strzelców wpisał się obrońca biało-niebieskich Wojciech Dziemidowicz. Wynik spotkania można uznać za niespodziankę, jednak warto zaznaczyć, że w szeregach gości testowanych było kilku zawodników: Hiszpan Omar Santana, Bartłomiej Olszewski z Górnika II Zabrze, Paweł Gidelski z Unii Warszawa i Robert Dadok ze Stadionu Śląskiego Chorzów. Całą pierwszą połowę w składzie Wigier rozegrał także najskuteczniejszy zawodnik rundy jesiennej Olimpii Zambrów Kamil Zapolnik, który powrócił do Suwałk z wypożyczenia.

W składzie Olimpii również znaleźli się zawodnicy testowani. Byli to pomocnicy: Robert Tunkiewicz z  Siarki Tarnobrzeg oraz Patryk Stypułkowski z Pogoni Łapy. Oprócz tego w drugiej połowie na murawie pojawił się Michał Poduch, który wrócił z Wissy Szczuczyn.

IMG_7488

IMG_7464

Skład Olimpii Zambrów:
I połowa: Koncki – Dzienis, Piłatowski, Gogol, Dziemidowicz – Hryszko, Kuczałek, Tunkiewicz (testowany, Siarka Tarnobrzeg), Jastrzębski P. – Lemanek, Twardowski
II połowa: Czapliński – Stypułkowski (testowany, Pogoń Łapy), Piłatowski, Gogol, Mroczkowski – Hryszko, Kuczałek, Tunkiewicz (testowany, Siarka Tarnobrzeg), Jastrzębski M. – Lemanek, Poduch

Kolejny sparing podopieczni Piotra Zajączkowskiego rozegrają w następną sobotę, 23 stycznia w Zambrowie. Rywalem biało-niebieskich będzie trzecioligowy Znicz Biała Piska. Początek meczu z siódmym zespołem III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej zaplanowano na godzinę 12:00.

Foto – www.zambrow.org