Spotkanie podsumowujące miniony rok

Zarząd ZKS Olimpia Zambrów, na spotkaniu z burmistrzem i sponsorami, podsumował miniony rok.

Wczoraj popołudniu w barze pana Andrzeja Leszczyńskiego przy ul. Fabrycznej odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące działalność klubu ZKS Olimpia Zambrów w minionym roku. Uczestniczyło w nim około 40 osób, w tym członkowie Zarządu, trener seniorów Piotr Zajączkowski, sympatycy i lokalni przedsiębiorcy wspierający klub, a także między innymi Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski.

Image14

Podsumowania mionionego roku, przy pomocy prezentacji multimedialnej, dokonał prezes ZKS Olimpia Sławomir Skrzypkowski. Mówił min. o osiągnięciach II-ligowej drużyny seniorów, grup młodzieżowych, a także organizowanych w minionym roku imprezach sportowych.

Przypomnijmy, że w minionym roku Olimpia Zambrów, po barażowych meczach ze Stalą Rzeszów, awansowała do II ligi centralnej. Po rundzie jesiennej Olimpia Zambrów zajmuje 12. pozycję w tabeli. Na swoim koncie ma 22 punkty, 26 bramek zdobytych i 30 straconych. Do tej pory zambrowianie zanotowali pięć zwycięstw, siedem remisów i siedem porażek. Jak mówił prezes klubu podczas podsumowania, łącznie w bieżącym sezonie, udając się na mecze wyjazdowe, zawodnicy ZKS-u przejadą około 13 000 km.

Prezes wspomniał także o zmianie trenera. Od 13 października 2015 roku nowym szkoleniowcem Olimpii Zambrów jest Piotr Zajączkowski. Zastąpił on na tym stanowisku Krzysztofa Zalewskiego, który funkcję tę pełnił od 2010 roku.

Image11

Powodem do dumy – podobnie jak wlatach ubiegłych – są także zespoły występujące w młodszych kategoriach wiekowych. W klubie szkoli się blisko 150 dzieci, w pięciu kategoriach: żak, orlik, młodzik, trampkarz i junior starszy. We wszystkich kategoriach zespoły Olimpii zajmują czołowe miejsca w tabelach ligowych, wygrywają turnieje oraz podnoszą poziom rywalizacji na szczeblu swoich rozgrywek. Tylko do ubiegłorocznych osiągnięć grup młodzieżowych można zaliczyć m.in.:
:: I miejsce rocznika 2007 i 2008 w turnieju Brylant Cup w Bielsku Podlaskim
:: II miejsce rocznika 2007 w turnieju „Jaga Cup” w Białymstoku
:: II miejsce rocznika 2004 na turnieju halowej piłki nożnej U-11 w Białymstoku
:: III miejsce w finałach wojewódzkich piłki nożnej „Orlików”

Prezes mówił także o polepszaniu bazy sportowej Olimpii. Obecnie trwa kolejny etap modernizacji Stadionu Miejskiego w Zambrowie, realizowany z budżetu Miasta Zambrów, przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki (ok. 30%). Polega on na budowie nowoczesnego zaplecza socjalnego. Jego powierzchnia wyniesie ok. 450 m² powierzchni użytkowej. W budynku znajdą się szatnie wyposażone w zaplecze sanitarne dla zawodników gospodarzy, gości i sędziów, sala konferencyjna, pomieszczenia socjalne i magazynowe. Wybudowany zostanie także budynek kasy biletowej oraz pojawi się nowe ogrodzenie. Ponadto przy stadionie powstaną miejsca postojowe dla samochodów i autokarów, a teren przy nowym budynku zostanie zagospodarowany. Modernizacja stadionu może potrwać do czerwca 2016 roku.

– „ZKS Olimpia sukcesywnie dąży do osiągnięcia jak najlepszych wyników sportowych oraz dania największej satysfakcji kibicom i mieszkańcom Zambrowa. Olimpia to doskonały i bardzo atrakcyjny nośnik reklamy dla potencjalnych sponsorów. W ramach działalności marketingowej klub oferuje szeroki zakres współpracy w ramach sponsoringu i reklamy.Wspierając ZKS Olimpia można zwiększyć siłę pozycjonowania swojej firmy na rynku podlaskim i Polski.” – mówił na spotkaniu prezes ZKS Olimpia Sławomir Skrzypkowski.

Image09

Prezes poinformował ponadto zgromadzonych o planach powołania elitarnego „KLUBU 100 ZKS Olimpia”. Jest to inicjatywa, która zrzeszałaby osoby prywatne oraz mniejsze przedsiębiorstwa pragnące na miarę swoich możliwości finansowych wesprzeć działalność zambrowskieg klubu. Podstawową ideą powołania „KLUBU 100 ZKS Olimpia” ma być realizacja wzajemnych celów biznesowych przez wszystkich członków klubu oraz możliwość nawiązania kontaktów, umocnienia pozycji firmy na rynku oraz kreowania swojego wizerunku jako lojalnego odpowiedzialnego społecznie i rzetelnego przedsiębiorcy. Ponadto ideą powstania „Klubu 100 ZKS Olimpia” ma być skonsolidowanie osób prywatnych i firm działających na terenie Zambrowa i powiatu zambrowskiego, których uczestnictwo w klubie to dobrowolna i świadoma chęć pomocy klubowi.

Członkowie „Klubu 100 ZKS Olimpia” mają uzyskać następujące prawa i przywileje:
:: karnet wolnego wstępu na mecze ZKS Olimpia
:: miejsce na liście osób wspierających ZKS Olimpia
:: 10% zniżki na zakupy gadżetów promocyjnych ZKS Olimpia
:: bieżącą informację przysyłaną drogą mailową o wydarzeniach w ZKS Olimpia

Jak mówił prezes Skrzypkowski, aby zostać członkiem „Klubu 100 ZKS Olimpia”, wystarczy wypełnić i podpisać deklarację dobrowolnego przystąpienia do klubu oraz określić wysokość miesięcznej składki (wpłata minimalna wynosi 100 zł). Wpłaty dokonywane są w formie darowizny na cele statutowe stowarzyszenia ZKS Olimpia.

Głos podczas wczorajszego spotkania zabrał także burmistrz Kazimierz Dąbrowski, który podziękował przybyłym za zaangażowanie, pogratulował działaczom, zawodnikom, trenerom oraz sponsorom za wkład w rozwój klubu oraz wyraził aprobatę w dalszy pozytywny rozwój piłki nożnej w naszym mieście.

Image01

Na zakończenie spotkania każdy obecny otrzymał pamiątkowy proporczyk Olimpii Zambrów.

Zarząd ZKS Olimpia chce serdecznie podziękować wszystkim sympatykom oraz sponsorom za ogrom pracy włożonej w funkcjonowanie klubu.