Dominik Lemanek odchodzi z Olimpii Zambrów

Ofensywny pomocnik Olimpii Zambrów Dominik Lemanek odchodzi z klubu. Powód – sprawy rodzinne. Wiosną prawdopodobnie zagra w IV lidze.

Z klubem żegna się dziś ofensywny pomocnik – Dominik Lemanek. Zawodnik wiosną planuje występować w IV lidze.

Dominik Lemanek urodził się 3 stycznia 1989 roku w Mławie. Piłkarską karierę rozpoczął w miejscowym MKS-ie Mława, z którego trafił do Polonii Warszawa. W 2009 roku pomocnik zaliczył debiut w Ekstraklasie, w której rozegrał łącznie dwa spotkania (68 minut). W kolejnych sezonach był zawodnikiem Bałtyku Gdynia i Mławianki Mława. W 2014 roku trafił do MKS-u Polonia Warszawa, skąd w styczniu 2015 roku trafił do Olimpii Zambrów.

W sezonie 2014/2015 Dominik Lemanek wystąpił w barwach Olimpii w 17. meczach III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej. Zdobył wówczas 7 bramek. Z kolei w minionej rundzie II ligi sezonu 2015/2016 Lemanek wystąpił w 18. spotkaniach, w których na listę strzelców zdołał wpisać się 5 razy. Łącznie w oficjalnych meczach Olimpii Dominik Lemanek przebywał na boisku aż 2814 minut. Był jednym z filarów drużyny z Zambrowa. Świadczy o tym chociażby jego kilkukrotna obecność w „jedenastce” kolejek II ligi minionej rundy.

– „Czas spędzony w Olimpii oceniam jak najbardziej pozytywnie. Super chwile spędziłem przez ten rok i jestem wdzięczny wszystkim, którzy w jakiś sposób mi tutaj pomogli. Na pewno będę dobrze wspominał, klub kibiców, jak i całe miasto” – mówi Dominik Lemanek.

Jak mówi sam Dominik, powodem odejścia są sprawy czysto rodzinne. Zawodnik wraca do rodzinnego miasta – Ciechanowa.

Dziękujemy Dominikowi za świetne występy w barwach Olimpii i życzymy mu powodzenia w nowym klubie.