Porażka w ostatnim sparingu. Podsumowujemy przygotowania do rundy wiosennej

W ostatnim sparingu przed wznowieniem rozgrywek II ligi, Olimpia Zambrów uległa w Białymstoku MKS-owi Ełk 4:1. Jedyną bramkę dla ZKS-u zdobył Michał Twardowski.

W minioną sobotę biało-niebiescy rozegrali ostatni sparing przed rundą wiosenną II ligi. Po raz drugi w okresie przygotowawczym rywalem naszej drużyny był III-ligowy MKS Ełk. Niestety, piłkarze trenera Piotra Zajączkowskiego tego spotkania nie zaliczą do udanych. Olimpia wysoko uległa w Białymstoku rywalowi 4:1 (1:0).

W pierwszej połowie padła tylko jedna bramka. W 36. minucie jej autorem był zawodnik MKS-u Kamil Jackiewicz. W drugiej połowie ten sam zawodnik, w zaledwie 11 minut, dwukrotnie zdołał wpisać się na listę strzelców. Najpierw swoją drugą bramkę zdobył w 47. minucie, natomiast hat-tricka skompletował w 58. minucie. Cztery minuty później czwartą bramkę dla ekipy z Ełku zdobył Mateusz Butkiewicz. Honorowe trafienie dla Olimpii zdobył w 78. minucie Michał Twardowski.

Olimpia Zambrów – MKS Ełk 1:4
78′ Michał Twardowski – 36′, 47′, 58′ Kamil Jackiewicz, 62′ Mateusz Butkiewicz

Olimpia wystąpiła w składzie: Piotr Czapliński (46′ Bartosz Koncki) – Mariusz Dzienis (75′ Martin Koćmierowski), Łukasz Piłatowski, Mariusz Gogol, Wojciech Dziemidowicz – Michał Hryszko (46′ Karol Buzun), Michał Kuczałek (46′ Łukasz Grzybowski), Robert Tunkiewicz (46′ Arkadiusz Mroczkowski), Przemysław Jastrzębski (46′ Sebastian Janik), Robert Brzęczek (75′ Mateusz Jastrzębski) – Maksym Kowal (70′ Michał Twardowski).

Mamy nadzieje, że ten zimny prysznic dobrze wpłynie na naszych zawodników przed pierwszym spotkaniem w II lidze.

Przypomnijmy, że wcześniej nasz klub rozegrał osiem sparingów. Zwycięstwo Olimpia uzyskała w pierwszych dwóch grach kontrolnych. Najpierw, po bramce Wojciecha Dziemidowicza zambrowianie pokonali pierwszoligowe Wigry Suwałki, a tydzień później pokonali drużynę Znicz Biała Piska 2:1. W kolejnym meczu towarzyskim rywalami Olimpii były zespoły z III ligi. Najpierw podopieczni Piotra Zajączkowskiego zremisowali 2:2 z Pelikanem Niechanowo, a po tym starciu pokonali MKS Ełk wynikiem 3:2. W kolejnych dwóch spotkaniach wyjazdowych zambrowski klub odniósł porażki. Najpierw w Legionowie przegrał z miejscową Legionovią 2:1, a cztery dni później w Miętnem uległ I-ligowej Pogoni Siedlce 3:0. Dwa następne mecze odbyły się w Zambrowie z drużynami trzecioligowymi. Najpierw Olimpia pokonała ŁKS Łomża 1:0, a tydzień później zremisowała ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 1:1.

W sumie we wszystkich sparingach Olimpia Zambrów zdobyła 12 bramek i straciła ich aż 15, co daje 1,33 zdobytych i 1,66 traconych goli na mecz. Jeżeli chodzi o zdobywanie bramek, to wśród zawodników ZKS-u żaden z piłkarzy nie wyróżniał się szczególnie na tle innych. Po dwie bramki zdobyli: Wojciech Dziemidowicz, Mariusz Gogol, Dominik Lemanek i Przemysław Jastrzębski. Po jednym trafieniu zanotowali natomiast: Arkadiusz Mroczkowski, Łukasz Grzybowski, Michał Twardowski i zawodnik testowany.

Wyniki sparingów Olimpii Zambrów przed rundą wiosenną II ligi sezonu 2015/16:
– Olimpia Zambrów – Wigry Suwałki 1:0
– Olimpia Zambrów – Znicz Biała Piska 2:1
– Olimpia Zambrów – Pelikan Niechanowo 2:2
– Olimpia Zambrów – MKS Ełk 3:2
– Legionovia Legionowo – Olimpia Zambrów 2:1
– Pogoń Siedlce – Olimpia Zambrów 3:0
– Olimpia Zambrów – ŁKS Łomża 1:0
– Olimpia Zambrów – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:1
– MKS Ełk – Olimpia Zambrów 4:1

Warto dodać, że w zimowym okienku transferowym w drużynie Olimpii doszło do kilku zmian kadrowych. Przed wznowieniem ligi zambrowski klub pozyskał pięciu zawodników. Z biało-niebieskimi związali się czterej pomocnicy: Robert Tunkiewicz, Robert Brzęczek, Sebastian Janik i Martin Koćmierowski; a także kanadyjski napastnik Maksym Kowal. Były także odejścia. Przed rundą wiosenną z zambrowskim klubem pożegnali się: Piotr Murawski, Krystian Pomorski, Patryk Szymański, Kamil Zapolnik i Dominik Lemanek. Szczególnie dotkliwe dla zambrowskiego klubu może okazać się odejście dwóch ostatnich, na których opierała się głównie gra biało-niebieskich. Zapolnik wrócił z wypożyczenia do Wigier Suwałki, a Lemanek odszedł do IV-ligowego MKS-u Ciechanów. Obaj gracze zdobyli w minionej rundzie dla Olimpii najwięcej bramek – łącznie 11.

Przypomnijmy, że po rundzie jesiennej Olimpia Zambrów zajmuje 12. pozycję w tabeli II ligi. Na swoim koncie ma 22 punkty, 26 bramek zdobytych i 30 straconych. Na 19 rozegranych spotkań podopieczni Piotra Zajączkowskiego 5 razy wygrywali, 7 razy zremisowali i również 7 razy przegrali.

Runda wiosenna II ligi piłki nożnej sezonu 2015/2016 rozpocznie się już w przyszły weekend. W pierwszym meczu po zimowej przerwie Olimpia Zambrów na własnym boisku zmierzy się z Polonią Bytom.