Ze Zniczem o kolejne ważne punkty

Olimpia Zambrów podejmie u siebie Znicz Pruszków. Będzie to dwudzieste drugie spotkanie zambrowian w II lidze centralnej sezonu 2015/2016. Zapraszamy wszystkich kibiców.

Ekipa rywali, trenowana przez Dariusza Banasika zalicza się do czołowych drużyn II ligi. Po 21 seriach gier pruszkowianie z dorobkiem 36 punktów plasują się na 4 miejscu w tabeli, które daje szansę na grę w barażach. Z kolei do premiowanej awansem pozycji ekipa Znicza traci jedynie cztery oczka. To pokazuje, że naszych zawodników czeka trudne zadanie na stadionie przy ulicy Wyszyńskiego.

W zimowej przerwie w ekipie Znicza doszło do kilku roszad kadrowych. Do składu drużyny prowadzonej przez trenera Banasika dołączyli 32-letni były pomocnik między innymi Górnika Łęczna i Widzewa Łódź Radosław Bartoszewicz, który ostatnio reprezentował barwy I-ligowej Chojniczanki Chojnice, Rafał Włodarczyk, pomocnik wycofanego z ligi Dolcanu Ząbki, czy wychowanek klubu doświadczony napastnik Tomasz Chałas, który ostatnio reprezentował barwy Stomilu Olsztyn. Zespół z Pruszkowa opuścili natomiast Dariusz Dobosz i Damian Kraska, którzy wiosną grać będą w III-ligowych rezerwach Piasta Gliwice, pomocnik Mateusz Baranowski, który zasilił zespół Ursusa Warszawa, czy Bartosz Wiśniewski, który wybrał ofertę warszawskiej Polonii.

Nasi rywale rundę wiosenną rozpoczęli od wyjazdowego spotkania w Mielcu, które przegrali 3:1. Jedynego gola przy stanie 2:1 dla Stali zdobył dla Znicza Tomasz Chałas w 88. minucie gry. Tydzień temu natomiast zespół z Pruszkowa pokonał na własnym obiekcie Wisłę Puławy. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył w 16. minucie z rzutu karnego Arkadiusz Jędrych.

Najskuteczniejszym ligowym strzelcem Znicza jest z dorobkiem pięciu bramek stoper Arkadiusz Jędrych. O jedno trafienie mniej na swoim koncie mają obrońca Maciej Mysiak i pomocnik Maksymilian Banaszewski. Z kolei w drużynie Olimpii do tej pory najwięcej trafień zanotowali byli zawodnicy ZKS-u Kamil Zapolnik i Dominik Lemanek, którzy do siatki rywali trafiali kolejno 6 i 5 razy. Po cztery trafienia zanotowali natomiast Patryk Szymański, którego również nie ma już w kadrze zambrowian oraz napastnik Michał Twardowski. Po dwie bramki zdobyli ponadto Mariusz Gogol i Łukasz Grzybowski.

Starcie pomiędzy Olimpią Zambrów a Zniczem Pruszków poprowadzi Marcin Zarwalski z Gdańska. Chociaż najbliższy rywal zambrowian notowany jest w ścisłej czołówce ligi to miejmy nadzieję, że podobnie jak miało to miejsce w pierwszym meczu w Pruszkowie również i tym razem uda się wyrwać punkty faworyzowanemu rywalowi.

W imieniu prezesa ZKS Olimpia Cezarego Kuleszy zapraszamy wszystkich na mecz:
Olimpia Zambrów – Znicz Pruszków
Stadion Miejski w Zambrowie,
sobota, 19 marca, godzina 15:00.

Bilety w cenie 13 złotych będą dostępne w kasie klubu. Prowadzona jest także przedsprzedaż biletów w siedzibie klubu przy ul. Wyszyńskiego 8.

Dla tych wszystkich fanów piłki nożnej, którzy nie mogą być na Stadionie Miejskim w Zambrowie na jutrzejszym meczu Olimpii ze Zniczem, polecamy bezpośrednią transmisję wideo z tego meczu. Przeprowadzi ją Portal www.zambrow.org. Początek o godz 15:00. Bezpłatna transmisja będzie TUTAJ.

Zachęcamy do oglądania i kibicowania naszej drużynie!

plakat