Zagrają o przełamanie w Stalowej Woli

W Wielki Czwartek, 24 marca Olimpia Zambrów uda się do miejscowości Stalowa Wola, gdzie skonfrontuje się z miejscową Stalą. Początek meczu zaplanowano na godzinę 15:00.

Ekipa z Podkarpacia aktualnie po 22 seriach gier zajmuje z dorobkiem 29 punktów 10 miejsce w tabeli. W zimowej przerwie w ekipie rywali doszło do kilku zmian. Najpoważniejszą z nich jest zmiana na stanowisku szkoleniowca, dotychczasowego Jaromira Wieprzęcia zastąpił od lat związany ze Stalówką Andrzej Kasiak. Nowy szkoleniowiec już na początku swojej pracy w Stali musiał zmierzyć się z odejściem jednego z najlepszych pomocników II ligi Radosława Mikołajczaka, który zdecydował się skorzystać z oferty Radomiaka, czy odejścia młodego Dawida Jabłońskiego, którego wypożyczenie skróciła I-ligowa Wisła Płock. Pozostałe ubytki kadrowe w ekipie z ulicy Hutniczej to przejście do III-ligowej Avii Świdnik rezerwowego bramkarza Konrada Zacharskiego, czy odejście Mateusza Jagiełły, który zdecydował się wiosną reprezentować barwy KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

Po stronie plusów należy zapisać pozyskanie do Stali 25-letniego pomocnika GKS-u Bełchatów Bartłomieja Bartosiaka, młodego pomocnika Bałtyku Gdynia Bartosza Maciąga, czy 21-letniego napastnika Świtu Nowy Dwór Mazowiecki Jakuba Mażysza.

Ekipa ze Stalowej Woli wiosną zdobyła na razie 1 punkt. Na inaugurację ligi w derbach Podkarpacia podopieczni Andrzeja Kasiaka przegrali w Tarnobrzegu z Siarką 1:0. Następnie w dramatycznych okolicznościach zabrali punkt liderowi tabeli Stali Mielec remisując 1:1, a tydzień temu ulegli Wiśle Ołock 4:1.

Zambrowska obrona szczególną uwagę zwrócić musi na Tomasza Płonkę i Damiana Łanuchę, którzy w obecnych rozgrywkach trafiali już siedmiokrotnie do bramki rywali. Bardzo groźny dla naszych obrońców będzie także 29-letni skrzydłowy Przemysław Oziębała, który na swoim koncie ma 81 spotkań w polskiej Ekstraklasie.

W ekipie Olimpii, po otatnich dwóch porażkach, panuje spora mobilizacja. Każdy chce, aby przełamanie przyszło już w czwartek, w trudnym meczu ze Stalą.
Początek spotkania już jutro, 24 marca o godzinie 15:00 na Stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli. Arbitrem głównym będzie Sławomir Smaczny z Bytomia.

Stal Stalowa Wola – Olimpia Zambrów
Stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli, 24 marca 2016, godzina 15:00

Pary pozostałych spotkań 23. kolejki II ligi:
:: Okocimski KS Brzesko – ROW 1964 Rybnik 0:3 (walkower)
:: Kotwica Kołobrzeg – Nadwiślan Góra
:: Legionovia Legionowo – Radomiak Radom
:: Gryf Wejherowo – Siarka Tarnobrzeg
:: Błękitni Stargard Szczeciński – Stal Mielec
:: Raków Częstochowa – Wisłą Puławy
:: Znicz Pruszków – GKS Tychy
:: Puszcza Niepołomice – Polonia Bytom