Cenne zwycięstwo ze „Stalówką” [foto]

W meczu w ramach 23. kolejki II ligi Olimpia Zambrów pokonała na wyjeździe Stal Stalową Wolę 1:0. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył pozyskany przed wiosną Robert Tunkiewicz.

Dziś Olimpia Zambrów rozegrała kolejny mecz w ramach II ligi sezonu 2015/2016. Tym razem biało-niebiescy na wyjeździe podejmowali Stal Stalową Wolę.

Image14

Pierwsza połowa tego spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem. Minimalną przewagę optyczną mieli jednak gospodarze, którzy oddali więcej celnych strzałów. Olimpia natomiast w ostatnim kwadransie odgryzła się kilkoma akcjami, które gospodarze musieli przerywać faulem.

Image11

Image10

W drugiej połowie Stal mogła objąć prowadzenie w 70. minucie, ale strzał Łanuchy świetnie wybronił dobrze dysponowany tego dnia Bartosz Koncki. Kluczowa akcja meczu miała miejsce już 2 minuty później. Po przechwycie Olimpia wyprowadziła szybki atak, który bramką zakończył Robert Tunkiewicz. Była to jego pierwsza bramka w oficjalnym meczu w barwach biało-niebieskich. Do końca spotkania podopieczni Piotra Zajączkowskiego bronili się na tyle umiejętnie, że ostatecznie ze Stalowej Woli wywieźli 3 punkty.

Image09

Image05

Dla Olimpii był to mecz na przełamanie, bowiem w dwóch poprzednich meczach zambrowianie ponieśli porażki. Miejmy nadzieję, że wygrana ze „Stalówką” i to w dodatku na wyjeździe zaowocuje większą pewnością w grze zawodników Olimpii w kolejnych spotkaniach. Z kolei dla Stali runda wiosenna nie zaczęła się optymistycznie. Do tej pory piłkarze ze Stalowej Woli nie wygrali na wiosnę żadnego meczu.

Image01

Stal Stalowa Wola – Olimpia Zambrów 0:1
72′ Robert Tunkiewicz

Olimpia wystąpiła w składzie: Bartosz Koncki – Mariusz Dzienis (83′ Robert Brzęczek), Łukasz Piłatowski, Mariusz Gogol, Wojciech Dziemidowicz – Łukasz Grzybowski, Arkadiusz Mroczkowski, Michał Kuczałek, Robert Tunkiewicz (90′ Martin Koćmierowski), Sebastian Janik (77′ Przemysław Jastrzębski) -Michał Twardowski (60′ Maksym Kowal)

Stal wystąpiła w składzie: Tomasz Wietecha – Mateusz Kantor, Grzegorz Wawrzyński (76 Przemysław Stelmach), Michał Bogacz, Marcin Kowalski – Kacper Siudak (80′ Jakub Mażysz), Michał Kachniarz, Damian Łanucha, Dawid Przezak (66′ Bartłomiej Bartosiak), Przemysław Oziębała – Tomasz Płonka

Żółta kartka: Kachniarz

Sędzia: Sławomir Smaczny (Bytom)

W kolejnym meczu Olimpia Zambrów podejmie u siebie Raków Częstochowa. Mecz zaplanowany jest na 2 kwietnia na godz. 16.00.