Zapraszamy na mecz z Rakowem Częstochowa

Olimpia Zambrów podejmie u siebie Raków Częstochowa. Będzie to dwudzieste czwarte spotkanie zambrowian w II lidze centralnej sezonu 2015/2016. Zapraszamy wszystkich kibiców.

Ekipa prowadzona przez Przemysława Cecherza w 23 spotkaniach zgromadziła na swoim koncie 43 punkty, co plasuje ją na 3 premiowanym awansem do I ligi miejscu. Częstochowianie czują jednak na plecach oddech Znicza Pruszków, który traci do Rakowa tylko trzy punkty.

W zimowej przerwie w Rakowie doszło do kilku kadrowych roszad. Z zespołem pożegnali się między innymi obrońca Filip Kędzia, który zasilił rezerwy Piasta Gliwice, kolejny defensor Łukasz Buczkowski, który został przesunięty do drugiego zespołu, Przemysław Mońka, który od wiosny gra w Gryfie Wejherowo, czy ukraiński napastnik Maksym Kowal, który zasilił barwy naszego klubu.
Ekipę Rakowa zasilili natomiast Adam Mesjasz z Polonii Poraj, obrońca rezerw Lecha Poznań Grzegorz Rogala, pomocnik Zagłębia Sosnowiec Przemysław Mizgała, czy będący ostatnio bez klubu, ale w przeszłości związany między innymi z holenderską Rodą Kerkrade wychowanek zamojskiego Hetmana Mateusz Prus.

Na wiosnę podopieczni Przemysława Cecherza w czterech spotkaniach odnieśli dwie wygrane i dwukrotnie musieli uznać wyższość przeciwników. Na inaugurację ligowych gier ekipa Rakowa uległa w Radomiu Radomiakowi 1:0, w drugim spotkaniu pokonała na własnym boisku Siarkę Tarnobrzeg 3:1, następnie częstochowianie ulegli w Mielcu Stali 3:0, a w ostatniej kolejce pokonali u siebie Wisłę Puławy 2:1.

Najskuteczniejszymi ligowymi strzelcami Rakowa są Wojciech Okińczyc i Damian Warchoł. Obaj mają na swoim koncie po dziesięć trafień. Z kolei w drużynie Olimpii do tej pory najwięcej trafień zanotowali byli zawodnicy ZKS-u Kamil Zapolnik i Dominik Lemanek, którzy do siatki rywali trafiali kolejno 6 i 5 razy. Po cztery trafienia zanotowali natomiast Patryk Szymański, którego również nie ma już w kadrze zambrowian oraz napastnik Michał Twardowski. Po dwie bramki zdobyli ponadto Mariusz Gogol i Łukasz Grzybowski.

Starcie pomiędzy Olimpią Zambrów a Rakowem Częstochowa poprowadzi Konrad Gąsiorowski z Białej Podlaskiej. Chociaż najbliższy rywal zambrowian notowany jest w ścisłej czołówce ligi to miejmy nadzieję, że podobnie jak miało to miejsce w ostatnim meczu w Stalowej Woli, również i tym razem uda się wyrwać punkty faworyzowanemu zepołowi.

W imieniu prezesa ZKS Olimpia Cezarego Kuleszy zapraszamy wszystkich na mecz:
Olimpia Zambrów – Raków Częstochowa
Stadion Miejski w Zambrowie,
sobota, 4 kwietnia, godzina 16:00.

Bilety w cenie 13 złotych będą dostępne w kasie klubu. Prowadzona jest także przedsprzedaż biletów w siedzibie klubu przy ul. Wyszyńskiego 8.

Dla tych wszystkich fanów piłki nożnej, którzy nie mogą być na Stadionie Miejskim w Zambrowie na jutrzejszym meczu Olimpii ze Zniczem, polecamy bezpośrednią transmisję wideo z tego meczu. Przeprowadzi ją Portal www.zambrow.org. Początek o godz 15:00. Bezpłatna transmisja będzie dostępna na stronie głównej Portalu.

Zachęcamy do oglądania i kibicowania naszej drużynie!

plakat