Kolejna szansa na przełamanie

Olimpia Zambrów podejmie u siebie z Kotwicę Kołobrzeg. Będzie to dwudzieste ósme spotkanie zambrowian w II lidze centralnej sezonu 2015/2016. Tym samym Olimpia stanie przed szansą odbudowania się po ostatnich spotkaniach. Zapraszamy wszystkich kibiców.

Ekipa prowadzona przez Piotra Tworka wiosną spisuje się rewelacyjnie. W ośmiu ligowych grach kołobrzeżanie zdobyli 15 punktów. W tabeli wiosny ekipa z zachodnio-pomorskiego ustępuje jedynie GKS-owi Tychy, który zdobył o trzy punkty więcej. Na ten rewelacyjny wynik ekipy z Kołobrzegu składają się 4 wygrane spotkania z Legionovią Legionowo 1:0, wyjazdowe z Radomiakiem Radom, wyjazdowe w Mielcu ze Stalą 1:0 i wygrane walkowerem spotkanie z Okocimskim Brzesko. Do tego podopieczni Piotra Tworka trzy spotkania zremisowali z Nadwiślanem Góra, Siarką Tarnobrzeg i Wisłą Puławy zakończone wynikami bezbramkowymi. Jedyną porażkę kołobrzeżanie zanotowali w marcu w wyjazdowym spotkaniu w Rybniku, gdzie ekipa naszych rywali przegrała z ROW-em 2:1. Obecnie zespół z Kołobrzegu w ligowej tabeli plasuje się na 7. miejscu.

Z kolei podopieczni Grzegorza Dziubka, po rozegraniu dwudziestu siedmiu kolejek, są na 12. miejscu w tabeli. Na swoim koncie mają 30 pkt., 7 zwycięstw, 9 remisów i 11 porażek. Warto dodać, że ostatni mecz rozegrany w Zambrowie Olimpia zremisowała bezbramkowo z Gryfem Wejherowo. Natomiast w ostatniej kolejce biało-niebiescy przegrali na wyjeździe z Legionovią Legionowo 1:0. Ostatnia porażka zbliżyła Olimpię do strefy spadkowej już tylko na dwa punkty.

W zimowej przerwie w zespole Kotwicy nie doszło do wielu zmian kadrowych. Do ekipy dołączyli między innymi Dominik Böttcher z FC Viktoria 1889 Berlin, Arkadiusz Lewiński z Okocimskiego Brzesko, Paweł Łysiak z Wisły Płock, czy Remigiusz Szywacz.

Obrona Olimpii szczególną uwagę musi zwrócić na Jakuba Poznańskiego, środkowego obrońcę, który jest najskuteczniejszym strzelcem swojego zespołu. Obrońca rywali zdobył już w tym sezonie sześć bramek. O dwa trafienia mniej na swoim koncie ma napastnik Tomasz Bejuk. Z kolei w drużynie Olimpii do tej pory najwięcej trafień zanotował były zawodnik ZKS-u Kamil Zapolnik, który do siatki rywali trafiał 6 razy. Z aktualnego składu najwięcej trafień zanotował napastnik Michał Twardowski. Bramkarzy rywali udało mu się pokonać do tej pory pięciokrotnie. Po dwie bramki zdobyli ponadto Mariusz Gogol i Łukasz Grzybowski.

Starcie pomiędzy Olimpią Zambrów a Kotwicą Kołobrzeg poprowadzi Marcin Borski z Warszawy. Miejmy nadzieję, że sobotni mecz zakończy fatalną passę Olimpii czterech kolejnych meczów bez zwycięstwa i wywalczymy na własnym obiekcie 3 punkty, które są bardzo potrzebne w walce o utrzymanie w II lidze, które jak wiemy jest celem biało-niebieskich w tym roku.

Warto przypomnieć, że w rundzie jesiennej w konfrontacji obu zespołów na boisku w Kołobrzegu padł bezbramkowy remis.

W imieniu prezesa ZKS Olimpia Cezarego Kuleszy zapraszamy wszystkich na mecz:
Olimpia Zambrów – Kotwica Kołobrzeg
Stadion Miejski w Zambrowie,
sobota, 30 kwietnia, godzina 16:00.

Bilety w cenie 13 złotych będą dostępne w kasie klubu. Prowadzona jest także przedsprzedaż biletów w siedzibie klubu przy ul. Wyszyńskiego 8.

UWAGA! Kibice wybierający się na sobotni mecz z Kotwicą Kołobrzeg proszeni są o zabranie ze sobą dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość!

Dla tych wszystkich fanów piłki nożnej, którzy nie mogą być na Stadionie Miejskim w Zambrowie na jutrzejszym meczu Olimpii z Kotwicą, polecamy bezpośrednią transmisję wideo z tego meczu. Tradycyjnie przeprowadzi ją nasz partner – Portal www.zambrow.org. Początek o godz 16:00. Bezpłatna transmisja będzie dostępna na stronie głównej Portalu.

Zachęcamy do oglądania i kibicowania naszej drużynie!

plakat