Wyjazdowe zwycięstwo z Radomiakiem przełamuje fatalną passę Olimpii! [foto+video]

Dziś, w ramach 31.kolejki II ligi, Olimpia Zambrów podejmowała na wyjeździe zespół Radomiaka Radom. Mimo, iż po pierwszej połowie zambrowianie przegrywali 1:0, w drugiej połowie zdołali strzelić dwie bramki i nie stracić żadnej, dzięki czemu w końcu, po półtoramiesięcznym okresie bez zwycięstwa, Olimpia przełamała tę fatalną passę i wygrała mecz. Autorami bramek dla zambrowskiego klubu byli Michał Twardowski i Maksym Kowal. Zdobyte dziś w Radomiu 3 punkty są niezwykle cenne biorąc pod uwagę walkę ZKS-u o utrzymanie w II lidze.

Z pewnością faworytem dzisiejszego meczu był Radomiak, który przed tym spotkaniem znajdował się na 6. miejscu w tabeli. Olimpia natomiast była na 14. miejscu i chcąc przedłużyć swoje szanse na utrzymanie w II lidze po prostu musiała wygrać to spotkanie.

CAM01334_wynik

Pierwsza połowa nie zwiastowała dla Olimpii niczego dobrego. Po pierwszych 45. minutach podopieczni Grzegorza Dziubka przegrywali 1:0, po bramce zdobytej w 31. minucie przez Kamila Curpiaka.

CAM01338_wynik

W przerwie zawodnicy ZKS-u musieli zostać przez trenera mocno zmobilizowani, bowiem już dwie minuty po wznowieniu gry zdołali wyrównać stan gry. Sytuację sam na sam z bramkarzem pewnie wykorzystał Michał Twardowski. W podobnej sytuacji w 77. minucie, po ładnym dograniu Dzienisa, znalazł się wprowadzony 10 minut wcześniej Maskym Kowal, który ku zaskoczeniu kibiców gospodarzy wpakował piłkę do siatki. Końcówka spotkania była dla zambrowian niezwykle trudna, bowiem od 81. minuty Olimpia grała w dziesiątkę, po czerwonej kartce Przemysława Jastrzębskiego. Na szczęście wynik do końcowego gwizdka nie uległ już zmianie.

CAM01370_wynik

Tym samym sensacja stała się faktem i Olimpia, po sześciu meczach bez zwycięstwa, w końcu przełamała tę fatalną passę i na trudnym terenie w Radomiu zdobywa cenne 3 punkty. Dzisiejsze zwycięstwo przedłuża szanse Olimpii na utrzymanie w II lidze.

Radomiak Radom – Olimpia Zambrów 1:2
30′ Kamil Cupriak 30 – 47′ Michał Twardowski, 77′ Maksym Kowal

Olimpia wystąpiła w składzie: Piotr Czapliński – Karol Buzun (75′ Robert Brzęczek), Tomasz Porębski, Łukasz Piłatowski, Mariusz Dzienis – Michał Hryszko, Arkadiusz Mroczkowski, Łukasz Grzybowski, Przemysław Jastrzębski, Robert Tunkiewicz – Michał Twardowski(69′ Maksym Kowal)

Radomiak wystąpił w składzie: Piotr Banasiak – Maciej Wasilewski, Norbert Jędrzejczyk, Marek Dubeň, Bartosz Sulkowski – Michał Chrabąszcz (73′ Leândro), Włodzimierz Puton (57′ Przemysław Śliwiński), Kamil Kościelny, Mateusz Radecki, Dariusz Brągiel – Kamil Cupriak (64′ Paweł Wolski)

Żółte kartki: Wasilewski, Brągiel – Jastrzębski, Grzybowski

Czerwona kartka: Przemysław Jastrzębski (81. minuta, za drugą żółtą)

Sędzia: Marcin Szrek (Kielce).

W kolejnym meczu Olimpia Zambrów podejmie u siebie Siarkę Tarnobrzeg. Mecz zaplanowany jest na 21 maja na godz. 17.00.