Pokonać Siarkę

Już w sobotę rozegrana zostanie 32 seria gier w II lidze. Zambrowska Olimpia po sobotnim zwycięstwie z Radomiakiem podejmie u siebie bardzo groźną i dobrze radzącą sobie mimo kłopotów organizacyjno-finansowych Siarką Tarnobrzeg.

Ekipa prowadzona przez najstarszego trenera w II lidze prawie 67- letniego Włodzimierza Gąsiora radzi sobie w tym sezonie bardzo dobrze. Aktualnie siarkowcy zajmują 6. miejsce w ligowej tabeli mając w dorobku 47 punktów. Na bilans ekipy z Tarnobrzegu składa się 14 wygranych spotkań, 5 remisów i 12 porażek.

Z kolei podopieczni Grzegorza Dziubka, po rozegraniu trzydziestu jeden kolejek, są na 14. miejscu w tabeli. Na swoim koncie mają 36 pkt., 9 zwycięstw, 9 remisów i 13 porażek. Warto dodać, że ostatni mecz rozegrany w Zambrowie Olimpia przegrała 4:1 z Nadwiślanem Góra. Natomiast w ostatniej kolejce biało-niebiescy, po półtoramiesięcznym okresie bez zwycięstwa, w końcu przełamali tę fatalną passę i wygrali na wyjeździe z Radomiakiem Radom 2:1, stawiając w ten sposób duży krok w walce o utrzymanie w II lidze.

W zimowej przerwie zespół Siarki zasilili młody napastnik rezerw krakowskiej Wisły Kacper Czarniecki, obrońca Radomiaka Radom Radosław Sylwestrzak, młody wychowanek Legii Warszawa Jan Grzesik reprezentujący ostatnio barwy Nadwiślana Góra, czy napastnik Jakub Wróbel, który reprezentował barwy Termaliki Bruk-Bet Nieciecza.

Komplet punktów drużyna z Tarnobrzegu zdobywała w meczach derbowym ze Stalą Stalowa Wola wygrana 1:0, Legionovią Legionowo 2:0, ROW-em Rybnik 1:0, Wisłą Puławy 1:0 i po walkowerze w spotkaniu z Okocimskim Brzesko. Dwa remisy gracze z Podkarpacia zaliczyli w Kołobrzegu z Kotwicą, gdzie zanotowali bezbramkowy remis i w Górze z Nawiślanem, gdzie na stadionie przy Rybackiej tarnobrzeżanie mimo, że przegrywali już 2:0 uratowali jeden punkt. W przedostatniej kolejce drużyna Siarki gościła w Mielcu, gdzie uległa liderowi miejscowej Stali 2:0.

W rundzie jesiennej w konfrontacji Olimpii z Siarką lepszy był zespół z Tarnobrzegu, który pewnie pokonał u siebie biało-niebieskich 3:0.

Starcie pomiędzy Olimpią Zambrów a Siarką Tarnobrzeg poprowadzi Paweł Malec z Łodzi. Miejmy nadzieję, że po ostatnim zwycięstwie nad Radomiakiem zespół z Zambrowa nabierze pewności siebie i jutro pokona wyżej notowanego rywala. Zdobycie trzech punktów przez Olimpię będzie niezwykle ważne, biorąc pod uwagę, że dwa ostatnie spotkania zambrowianie rozegrają z liderem Stalą Mielec i walczącą o awans Wisłą Puławy. Statystycznie jednak Olimpia lubi sprawiać niespodzianki i urywać punkty faworytom. Miejmy nadzieję, że tak będzie również w końcówce sezonu, co zagwarantuje Olimpii pozostanie w II lidze.

W imieniu prezesa ZKS Olimpia Cezarego Kuleszy zapraszamy wszystkich na mecz:
Olimpia Zambrów – Siarka Tarnobrzeg
Stadion Miejski w Zambrowie,
sobota, 21 maja, godzina 17:00.

Bilety w promocyjnej cenie 5 złotych będą dostępne w kasie klubu. Prowadzona jest także przedsprzedaż biletów w siedzibie klubu przy ul. Wyszyńskiego 8. Kibice wybierający się na jutrzejszy mecz z Siarką proszeni są o zabranie ze sobą dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość.

Dla tych wszystkich fanów piłki nożnej, którzy nie mogą być na Stadionie Miejskim w Zambrowie na jutrzejszym meczu Olimpii z Siarką, polecamy bezpośrednią transmisjęwideo z tego meczu. Tradycyjnie przeprowadzi ją nasz partner – Portal www.zambrow.org. Początek o godz 17:00. Bezpłatna transmisja będzie dostępna na stronie głównej Portalu.

Zachęcamy do kibicowania naszej drużynie!

plakat