Dotkliwa porażka z Siarką

Bez niespodzianki zakończył się mecz Olimpii Zambrów z Siarką Tarnobrzeg. Biało-niebiescy na własnym obiekcie ulegli wyżej notowanemu rywalowi 3:0. Pomimo tej porażki zambrowianie cały czas mają jednak szanse na utrzymanie w II lidze.

IMG_4408_wynik_wynik

Podobnie, jak miało to miejsce we wcześniejszym domowym meczu Olimpii z Nadwiślanem, w dzisiejszym spotkaniu rozegranym na Stadionie Miejskim w Zambrowie od początku inicjatywę przejęli goście. Zawodnicy Siarki wyglądali w tym meczu na lepiej przygotowanych fizycznie, a także prezentowali się lepiej technicznie. Z kolei w grze Olimpii często nie brakowało niedokładności. Taka gra nie zwiastowała niczego dobrego dla podopiecznych Grzegorza Dziubka. Goście swój cel osiągnęli w 38. minucie, kiedy to ładne podanie otrzymał wychodzący na pozycję Dorian Buczek, który popisał się pewnym uderzeniem i umieścił piłkę w bramce Piotra Czaplińskiego.

IMG_4447_wynik_wynik

IMG_4431_wynik_wynik

Druga połowa wyglądała podobnie jak pierwsza. To ekipa z Tarnobrzegu kontrolowała przebieg spotkania. W 68. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Siarki. Jedenastkę pewnie wykorzystał Marcin Stefanik i było już 2:0. Goście jednak nie zwalniali tempa. Już pięć minut później na uderzenie z okolic 18 metra zdecydował się Dorian Buczek, jednak futbolówkę spod poprzeczki wyciągnął Piotr Czapliński. Golkiper Olimpii nie miał już jednak szans w 89. minucie, kiedy Marcin Stefanik wpadł w pole karne i po raz drugi pokonał Czaplińskiego. Ostatecznie mecz zakończył się wysoką porażką Olimpii 3:0.

IMG_4493_wynik_wynik

Na uwagę zasługuje fakt, że przez pełne 90 minut Olimpia Zambrów była żywiołowo dopingowana przez grupę kibiców ZKS-u. Na drugą połowę dojechali natomiast kibice gości w liczbie około 60 osób, którzy także dopingowali swoich zawodników.

Pomimo dzisiejszego wyniku biało-niebiescy mają nadal szanse na utrzymanie w II lidze. Do końca sezonu pozostały już tylko dwa mecze, jednak patrząc na tabelę wystarczy, że drużyna Nadwiślana Góry przegra lub zremisuje któreś z najbliższych spotkań (z Puszczą lub Zniczem), a Olimpia będzie mogła wówczas świętować pozostanie w II lidze. Ewentualnie gwarantowane pozostanie zapewni ZKS-owi także jedno zwycięstwo (ze Stalą Mielec lub Wisłą Puławy) przy jakichkolwiek wynikach Nadwiślana.

Olimpia Zambrów – Siarka Tarnobrzeg 0:3
38` Dorian Buczek, 71` (karny), 90` Marcin Stefanik

Olimpia wystąpiła w składzie: Piotr Czapliński – Mariusz Dzienis, Tomasz Porębski, Łukasz Piłatowski, Wojciech Dziemidowicz – Karol Buzun (46` Michał Hryszko), Arkadiusz Mroczkowski, Łukasz Grzybowski, Robert Tunkiewicz (64` Maksym Kowal), Przemysław Jastrzębski (41` Sebastian Janik; 73` Robert Brzęczek) – Michał Twardowski

Siarka wystąpiła w składzie: Kamil Beszczyński – Jan Grzesik, Bartosz Waleńcik, Radosław Sylwestrzak, Krzysztof Suchecki – Jakub Głaz (71` Daniel Koczon), Marcin Stefanik, Marcin Stromecki, Jakub Więcek (90` Bartłomiej Krawczyk), Adrian Chłoń – Dorian Buczek (90` Krzysztof Koselak)

Żółte kartki: Dzienis – Grzesik

Sędzia: Paweł Malec (Łódź)

Kolejne spotkanie Olimpia rozegra na wyjeździe 28 maja. Rywalem biało-niebieskich będzie lider tabeli – Stal Mielec. Z kolei najbliższy domowy mecz ZKS-u, który będzie jednocześnie ostatnim meczem ligowym w tym sezonie, zaplanowany jest na 4 czerwca. Wówczas zambrowianom przyjdzie się zmierzyć z Wisłą Puławy.