Zbigniew Kaczmarek nowym trenerem Olimpii

Zbigniew Kaczmarek został nowym szkoleniowcem Olimpii Zambrów. Zarząd Klubu uzgodnił warunki kontraktu.

Zbigniew Kaczmarek został nowym trenerem biało-niebieskich. Zastąpi na tym stanowisku Grzegorza Dziubka, z którym klub nie przedłużył kontraktu. Umowa została zawarta dziś, natomiast oficjalnie obowiązki trenera Kaczmarek przejmie od 1 lipca.

Zbigniew Kaczmarek już wcześniej miał okazję trenować drużynę z województwa podlaskiego. W latach 2007-2010 był szkoleniowcem Wigier Suwałki. Pod jego okiem ten zespół wywalczył awans do II ligi, w której utrzymywał się w kolejnych latach. Po odejściu z Suwałk były reprezentant Polski wywalczył awans do I ligi ze Stomilem Olsztyn. Następnie w kwietniu 2014 roku ponownie trafił do Wigier, gdzie spędził kolejne 17 miesięcy. W tym okresie drużyna najpierw awansowała do I ligi, a w sezonie 2014/15 zdołała się w niej utrzymać. Klub z Suwałk zwolnił go jednak we wrześniu 2015 roku, ze względu na słabe wyniki. W sumie Zbigniew Kaczmarek prowadził Wigry w 43 meczach I ligi. Po 15 z nich wygrał i przegrał, a 13 zremisował.

Dotychczasowy szkoleniowiec Grzegorz Dziubek z Olimpią związany był zaledwie od kwietnia tego roku. W tym czasie poprowadził biało-niebieskich w 8 meczach ligowych, z których tylko 2 były zwycięskie, 1 zremisowany i 5 przegranych. Łącznie z Olimpią trener Dziubek zdobył zaledwie 7 punktów w 8 meczach.