Plan sparingów Olimpii Zambrów

Piłkarze Olimpii Zambrów w poniedziałek, 27 czerwca rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka w sparingach na pewno zmierzą się z Tęczą Łyse, MKS Ełk i Stomilem Olsztyn. Jeden z terminów jeszcze czeka na dogadanie sparingpartnera, natomiast pod znakiem zapytania stoi mecz towarzyski z Jagiellonią II Białystok, który zależeć będzie od wyniku Olimpii w I rundzie Pucharu Polski.

W pierwszej grze kontrolnej, którą zaplanowano na 2 lipca, Olimpia na wyjeździe skonfrontuje się z Tęczą Łyse, która w minionym sezonie zdeklasowała rywali w lidze okręgowej grupy Ciechanów-Ostrołęka, zdobywając tym samym bezpośredni awans do IV ligi. Cztery dni później zambrowianie podejmą III-ligowy MKS Ełk. Prawdziwym testem dla biało-niebieskich będzie mecz towarzyski z I-ligowym Stomilem Olsztyn, który zostanie rozegrany 9 lipca.

W planach Olimpia ma jeszcze do rozegrania mecz towarzyski 13 lipca, jednak nie ustalono jeszcze przeciwnika zambrowskiego klubu. Trzy dni później podopieczni Zbigniewa Kaczmarka rozegrają I rundę Pucharu Polski. Przeciwnik Olimpii w tym spotkaniu jest jeszcze nieznany. W przypadku zwycięstwa biało-niebieskich tydzień po tym meczu Olimpia będzie zmagać się w II rundzie tych rozgrywek, natomiast w przypadku odpadnięcia zambrowian w I rundzie, 23 lipca Olimpia podejmie drugi zespół Jagiellonii Białystok.

Przypomnijmy, że po minionym sezonie aż ośmiu zawodników opuściło Olimpię Zambrów. Klub nie przedłużył kontraktu z napastnikiem Michałem Twardowskim i dwoma pomocnikami – Sebastianem Janikiem i Martinem Koćmierowskim. Oprócz tego wypożyczenia skończyły się pięciu innym zawodnikom: Robertowi Brzęczkowi, Maksymowi Kowalowi, Wojciechowi Dziemidowiczowi, Arkadiuszowi Mroczkowskiemu i Tomaszowi Porębskiemu. Póki co nie ma oficjalnych informacji na temat wzmocnień, jednak wiemy, że na pierwszym treningu ma pojawić się kilku zawodników testowanych.

Plan sparingów Olimpii Zambrów:

  • 2 lipca (sobota) – Tęcza Łyse (w Łysych)
  • 6 lipca (środa) – MKS Ełk (miejsce nie ustalone)
  • 9 lipca (sobota) – Stomil Olsztyn (miejsce nie ustalone)
  • 13 lipca (środa) – przecwnik do ustalenia
  • 16 lipca (sobota) – I runda Pucharu Polski, przeciwnik nieznany
  • 23 lipca (sobota) – II runda Pucharu Polski (w przypadku zwycięstwa w I rundzie) lub sparing z Jagillonią II Białystok