Piłkarze Olimpii testowali swoją sprawność pod okiem trenera kadry Polski

Piłkarze Olimpii Zambrów i testowani zawodnicy przeszli badania funkcjonalne, szybkościowe i wydolnościowe pod okiem trenera przygotowania fizycznego reprezentacji Polski w piłce nożnej Remigiusza Rzepki, a także nowego trenera przygotowania fizycznego Olimpii Michała Miroty.

IMG_3415_wynik

IMG_3412_wynik

W ostatni weekend lipca rozpoczyna się runda jesienna sezonu 2016/2017 w II lidze piłki nożnej. Rywalizację na tym szczeblu rozgrywek będzie kontynuować Olimpia Zambrów. W związku z tym, że okres przygotowawczy nieubłagalnie zbliża się ku końcowi, nasz klub postanowił zorganizować dzisiaj, 18 lipca specjalistyczne testy sprawnościowe i wydolnościowe.

– „Na koniec okresu przygotowawczego chcieliśmy zobaczyć jaki jest poziom wytrenowania zespołu, żeby dalej ustalić obciążenia treningowe. Wiadomo, że zespół jest cały czas w budowie, jest rotacja zawodników, więc chcieliśmy zobaczyć, jak nowi zawodnicy wyglądają, a także jak wyglądają zawodnicy, którzy uczestniczyli w okresie przygotowawczym. Wyniki będą już jutro i będziemy ustalać obciążenia treningowe w dalszej pracy w okresie startowym.” – powiedział nam Michał Mirota, trener przygotowania fizycznego Olimpii Zambrów.

IMG_3361_wynik

IMG_3326_wynik

Testy przeprowadził nie byle kto, bo Remigiusz Rzepka – trener przygotowania fizycznego reprezentacji Polski w piłce nożnej, który współpracuje także z drużynami z Ekstraklasy oraz I ligi. Podczas dzisiejszych zajęć zawodnicy przeszli testy funkcjonalnej sprawności fizycznej, szybkościowe i wydajnościowe.

– „Jest to standard testów, który prowadzę z drużynami, w których pracuje, czy to są drużyny Ekstraklasy, czy pierwszej ligi, bo również współpracujemy w zakresie diagnostyki motorycznej. Te wyniki, które tutaj zawodnicy uzyskali, możemy odnieść do tego najwyższego poziomu, ale także poziomu pierwszej ligi lub Ekstraklasy. Tego typu uwagi będę przekazywał sztabowi, aby wykorzystać to w pracy i określić potencjał zawodników. Paru tutaj widziałem, którzy bardzo fajnie się prezentują, a także takich, którzy mają elementy do poprawy. Nie jest to nic nadzwyczajnego, są to rzeczy, które spotyka się w każdym klubie. Na każdym poziomie zawsze jest coś do poprawy.” – mówił Remigiusz Rzepka, trener przygotowania fizycznego reprezentacji Polski w piłce nożnej.

IMG_3466_wynik

IMG_3295_wynik

IMG_3277_wynik

Przypominamy, że w minioną sobotę, 16 lipca Olimpia Zambrów rozegrała mecz w rundzie wstępnej Pucharu Polski. Mimo mocno okrojonego składu (zaledwie 12 zawodników, w tym dwóch bramkarzy) Olimpia pokonała czwartoligową Chełmiankę Chełm 3:1. Warto podkreślić, że mecz zakończył się dopiero po dogrywce. Najbliższym przeciwnikiem w I rundzie Pucharu Polski będzie pierwszoligowy GKS Tychy.

Fot. www.zambrow.org