O przełamanie w Legionowie

W trzeciej kolejce spotkań o mistrzostwo II ligi Olimpia Zambrów zmierzy się na wyjeździe z Legionovią Legionowo. Początek spotkania 13 sierpnia o godzinie 17:30 na Stadionie Miejskim w Legionowie im. ks. płk. Jana Mrugacza.

Nieco lepiej sezon rozpoczęła Legionovia. Co prawda w pierwszej kolejce przegrała z Rozwojem Katowice 0:3, jednak w drugiej zremisowała na wyjeździe z Błękitnymi Stargard Szczeciński 1:1, zdobywając pierwszy punkt. Olimpia natomiast sezon rozpoczęła od dwóch porażek. Najpierw uległa na wyjździe GKS-owi Bełchatów 0:2, a tydzień temu na własnym obiekcie przegrała z broniącym się w minionym sezonie przed spadkiem Gryfem Wejherowo 1:3. Takie wyniki zaskutkowały tym, że Olimpia znalazła się na dnie tabeli.

Gorzej od zambrowskiego zespołu Legionowia wypadła natomiast w Pucharze Polski. Legionowianie odpadli już w pierwszym występie po porażce 0:3. W takim stosunku zwyciężyło na Mazowszu Zagłębie Sosnowiec. Olimpia z kolei odpadła dopiero w 1/16 tych rozgrywek po pechowej porażce z Arką Gdynia.

W letniej przerwie w Legionovii doszło do bardzo wielu zmian. Drużyna Ryszarda Wieczorka, która była jedną z rewelacji ostatniej drugoligowej wiosny, przeszła małą kadrową rewolucję. Śląski trener, to i wielu zawodników również zawitało tam z tego regionu. Wymienić można chociażby tych, którzy do klubu trafili w ostatnich tygodniach – znani z ROW-u Rybnik Marek Krotofil i Daniel Kutarba, dawny ligowiec Marcin Wodecki (Podbeskidzie, Górnik, Tychy) czy bramkarze: Łukasz Krzczuk (Tychy) i Sebastian Madejski (Podbeskidzie).

Warto także przypomnieć, że w minionym sezonie mierzyliśmy się w lidze z Legionowią dwukrotnie. W pierwszym ze spotkań byliśmy górą. W drugim meczu musieliśmy natomiast uznać wyższość rywala.

Legionovia Legionowo – Olimpia Zambrów
sobota, 13 sierpnia, godz. 17.30
Stadion Miejski w Legionowie