Olimpia nadal bez punktów

Olimpia Zambrów zanotowała trzecią porażkę w tym sezonie. Tym razem podopieczni Zbigniewa Kaczmarka ulegli na wyjeździe Legionovii Legionowo 0:4.

Pierwsza bramka padła już w 5. minucie. Legionowia zaatakowała lewą stroną. Wodecki dośrodkował przed pole karne do Arkadiusza Ciacha, a ten strzałem po ziemi w lewy róg bramki pokonał Czaplińskiego. W kolejnych minutach zdecydowanie dominowali gospodarze. Swoją przewagę udokumentowali oni drugą bramką zdobytą w 29. minucie. Garyga wbiegł z piłką w pole karne, podał na krótki słupek do Arkadiusza Ciacha, a ten strzałem z najbliższej odległości w górną część bramki po raz drugi w tym meczu pokonał Czaplińskiego. Legionovia miała kolejną świetną sytuację do podwyższenia wyniku już pięć minut później. Wodecki minął piłkarzy Olimpii i podał na wolne pole do Garygi,który rozpędzał się na prawym skrzydle i w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył po ziemi obok bramki. Goście postraszyli Olimpię jeszcze tuż przed przerwą. Dośrodkowana do Wójcika piłka wypadła Czaplińskiemu z rąk pod nogi napastnika Legionovii, ale Wójcik, po minięciu bramkarza, był za bardzo odchylony i nie trafił do pustej bramki.

Źle dla Olimpii rozpoczęła się także druga połowa. Już pięć minut po wznowieniu gry ręką w polu karnym zagrał Michał Kuczałek i sędzia podyktował rzut karny dla Legionovii. Do jedenastki podszedł Arkadiusz Ciach, który pewnym strzałem w prawy dolny róg bramki po raz trzeci pokonał Czaplińskiego. Sytuacja dla zambrowskiego klubu stawała się coraz bardzie beznadziejna. Olimpia co prawda starała się atakować, ale wszystkie próby dośrodkowań w pole karne są były nieudane. W 86. minucie Legionovia przypieczętowała zwycięstwo zdobyciem czwartego gola. Pierwsze uderzenie Czapliński co prawda obronił, ale przy strzale Arkadiusza Madeńskiego nie miał już szans.

Ostatecznie Olimpia przegrała na wyjeździe z Legionovią 0:4 i tym samym zanotowała trzecią porażkę w trzecim meczu sezonu. Z zerowym dorobkiem punktowym zambrowianie znajdują się obecnie na dnie tabeli.

Legionovia Legionowo – Olimpia Zambrów 4:0
5′, 29′, 53′ (k) Arkadiusz Ciach, 88′ Arkadiusz Madeński

Olimpia wystąpiła w składzie: Piotr Czapliński – Marcin Byszewski (46′ Łukasz Grzybowski), Michał Kuczałek, Mariusz Gogol, Hubert Kotus (46′ Paweł Broniszewski) – Jakub Cesarek(69′ Przemysław Jastrzębski), Daniel Michałowski, Bartosz Osoliński, Jakub Bach, Bartosz Biel – Sebastian Szerszeń (71′ Mateusz Jastrzębski)

Legionovia wystąpiła w składzie: Sebastian Madejski – Mikołaj Grzelak, Marek Krotofil, Aleksandar Bajat, Daniel Kutarba – Marcin Wodecki, Sebastian Milewski, Patryk Koziara (79′ Ivan Jovanović), Krystian Wójcik (64′ Michał Płonka), Paweł Garyga (75′ Andrzej Paprocki) – Arkadiusz Ciach (84′ Arkadiusz Madeński)

Żółte kartki: Bajat – Michałowski, Grzybowski

Sędzia: Paweł Kantor (Dębica)

Kolejne spotkanie zambrowianie rozegrają już 19 sierpnia. Wówczas zmierzą się na własnym stadionie z ROW-em 1964 Rybnik.