Porażka w Tarnobrzegu (video)

Olimpia Zambrów zanotowała czwartą porażkę w tym sezonie. Tym razem podopieczni Sławomira Majaka ulegli na wyjeździe Siarce Tarnobrzeg 0:3.

W całym spotkaniu zdecydowanie więcej sytuacji stworzyli sobie zawodnicy Siarki. Pierwszą bramkę gospodarze zdobyli w 22. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał głową oddał Marcin Stefanik. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od poprzeczki, ale w taki sposób, że na nieszczęście Olimpii przekroczyła linię bramkową. Drugi gol dla Siarki padł tuż po wznowieniu drugiej połowy. Z rzutu wolnego z ok. 24 metrów futbolówkę uderzył Konrad Stępień, a bramkarz Olimpii próbował ją odbić przed siebie. Niestety, źle obliczył tor lotu piłki i odbił ją w taki sposób, że wpadła do siatki. W tej sytuacji Humerskiego można usprawiedliwić jedynie oślepiającym słońcem, które świeciło wprost na niego. Ttrzecia bramka, która praktycznie pozbawiła zambrowian szans na wywiezienie z Tarnobrzega chociaż punktu, padła w 54. minucie. Po dośrodkowaniu w pole karne Żebrakowski odegrał do Daniela Koczona, który strzałem z bliska zdobył trzecią bramkę dla gospodarzy.

Siarka Tarnobrzeg – Olimpia Zambrów 3:0
22′ Marcin Stefanik, 47′ Konrad Stępień, 54′ Daniel Koczon

Siarka wystąpiła w składzie: Karol Dybowski – Jan Grzesik, Bartosz Waleńcik, Radosław Sylwestrzak, Krzysztof Suchecki – Hubert Tomalski (58′ Michał Dawidowicz), Marcin Stefanik, Konrad Stępień, Mateusz Czyżycki (67′ Grzegorz Płatek), Michał Żebrakowski (76′ Kamil Lewandowski) – Daniel Koczon (58′ Jakub Głaz)

Olimpia wystąpiła w składzie: Maciej Humerski – Artur Bogusz, Michał Kuczałek, Mariusz Gogol (55′ Jakub Cesarek), Rafał Włodarczyk – Przemysław Jastrzębski, Daniel Michałowski, Bartosz Osoliński, Mateusz Jastrzębski (68′ Jakub Bach), Bartosz Biel (59′ Łukasz Grzybowski) – Karol Buzun (55′ Sebastian Szerszeń)

Żółte kartki: Gogol, Kuczałek

Sędzia: Jacek Lis (Katowice)

Kolejne spotkanie zambrowianie rozegrają już 27 sierpnia. Wówczas zmierzą się na własnym stadionie z Radomiakiem Radom.

Zachęcamy do obejrzenia najciekawszych fragmentów środowego meczu oraz konferencji prasowej od iTV Wisła.