Olimpia grając w dziesiątkę przegrywa w Stalowej Woli

Niestety Olimpia wraca ze Stalowej Woli bez punktu. Zambrowianie ulegli miejscowej Stali 1:3. Mecz ustawiła czerwona kartka, którą już w 3. minucie meczu za faul taktyczny ukarany został Rafał Włodarczyk.

Dziś Olimpia rozegrała drugi z rzędu wyjazdowy mecz ligowy. W ramach 10. kolejki II ligi biało-niebiescy zmierzyli się ze Stalą Stalowa Wola.

Mecz rozpoczął się dla podopiecznych Piotra Rzepki fatalnie. Już w 3. minucie spotkania czerwoną kartkę, za faul na zawodniku Stali Stalowa Wola wychodzącego na czystą pozycję, otrzymał Rafał Włodarczyk. Od samego początku zatem Olimpia miała bardzo utrudnione zadanie. Swoją przewagę liczebną zawodnicy Stali wykorzystali już sześć minut później. Bramkę dla gospodarzy zdobył Mohamed Essam. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem „Stalówki”.

Pięć minut po wznowieniu gry gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie, ale piłka po strzale Adriana Gębalskiego trafiła w słupek. Ten sam zawodnik nie pomylił się jednak cztery minuty później, kiedy to po interwencji Humerskiego wpakował piłkę do bramki. Olimpii w dziesiątkę grało się bardzo ciężko. Pomimo osłabienia biało-niebiescy zdołali zdobyć bramkę kontaktową. W 73. minucie z futbolówką w pole karne wbiegł Fabian Piasecki, który ograł jednego z obrońców Stali, po czym strzałem pod poprzeczkę z ok. piątego metra umieścił futbolówkę w siatce. W końcówce meczu Olimpia próbowała jeszcze doprowadzić do wyrównania, ale bezskutecznie. W dodatku w doliczonym czasie gry Adrian Dziubiński zdołał zdobyć dla Stali jeszcze trzecią bramkę i tym samym przypieczętować zwycięstwo gospodarzy.

Stal Stalowa Wola – Olimpia Zambrów 3:1
9′ Mohamed Essam, 54′ Adrian Gębalski, 91′ Adrian Dziubiński – 73′ Fabian Piasecki

Olimpia wystąpiła w składzie: Maciej Humerski – Artur Bogusz, Michał Kuczałek, Mariusz Gogol, Rafał Włodarczyk – Jakub Bach, Marcin Byszewski (82′ Przemysław Jastrzębski), Bartosz Osoliński, Sebastian Szerszeń (57′ Patryk Brzeski), Bartosz Biel (57′ Karol Buzun) – Fabian Piasecki

Stal wystąpiła w składzie: Bartosz Koncki – Michał Mistrzyk, Szymon Jarosz, Mateusz Kolbusz, Mateusz Wójcik – Bartłomiej Wasiluk (89′ Przemysław Stelmach), Bruno Żołądź, Adrian Dziubiński, Michał Dobkowski (46′ Radosław Adamski), Mohamed Essam (80′ Kamil Bętkowski) – Kacper Piechniak (46′ Adrian Gębalski)

Żółte kartki: Piechniak, Kolbusz – Piasecki, Bogusz

Czerwona kartka: 3′ Rafał Włodarczyk (za faul taktyczny)

Sędzia: Marcin Bielawski (Katowice).

Kolejne spotkanie Olimpia rozegra 1 października. Wówczas zmierzy się na własnym obiekcie z Kotwicą Kołobrzeg.