Zdobywamy kolejne 3 punkty! Tym razem z Polonią Bytom

W meczu 13. kolejki II ligi nasza drużyna pokonała na własnym boisku Polonię Bytom 2:1. Obie bramki dla biało-niebieskich zdobył Fabian Piasecki. Tym samym umacniamy się w środkowej strefie tabeli!

img_0080_wynik

img_0066_wynik

Pierwsze pół godziny dzisiejszego meczu było nieco nudne. Było mało sytuacji podbramkowych, a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Było także sporo niedokładności z obu stron. Jedyne warte odnotowania sytuacje miały miejsce w 5. minucie, kiedy to strzał z rzutu wolnego z ok. 20 metrów jednego z zawodników przyjezdnych poszybował nad bramką Humerskiego oraz w 24. minucie kiedy strzał Biela zza pola karnego wyłapał Michalak. Przełamanie dla gości nastąpiło w 33. minucie, kiedy w zamieszaniu podbramkowym piłkę do bramki skierował Arkadiusz Kowalczyk. Po stracie gola gra Olimpii mocno się ożywiła. Zambrowianie ruszyli mocno do przodu, co zaskutkowało zdobyciem bramki wyrównującej. W 40. minucie z lewej strony Bartosz Biel dośrodkował futbolówkę wprost na głowę Fabiana Piaseckiego, który z najbliższej odległości wpakował ją do siatki.

img_0102_wynik

img_0122_wynik

Druga część gry mogła doskonale rozpocząć się dla graczy Polonii, ale Musiolik w sytuacji sam na sam z Humerskim uderzył piłkę obok słupka. W kolejnych minutach to gracze Olimpii przejmowali inicjatywę. Już dwie minuty później odpowiedzieć próbował Karol Buzun, ale jego strzał poszybował nad bramką. Chwilę później, po ładnej indywidualnej akcji, strzał Bartosza Biela bramkarz odbił na rzut rożny. W końcu napór gospodarzy przyniósł skutek w 69. minucie. Wówczas Fabian Piasecki pokonał bramkarza przyjezdnych ładnym mierzonym strzałem przy słupku zza pola karnego. Była to bramka zdobyta w bliźniaczy sposób, jak tydzień wcześniej w Częstochowie. Olimpia podwyższyć wynik mogła w 81. minucie, kiedy w zamieszaniu podbramkowym strzał oddał Bartosz Biel. Bramkarz odbił jednak futbolówkę, która ostatecznie trafiła w słupek. Na nieszczęście gości w końcówce meczu czerwoną kartkę, po faulu na wychodzącym na czystą pozycję Piaseckim, otrzymał Janosik. Tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra bytomianie mieli jeszcze sytuację do zdobycia bramki wyrównującej, jednak strzał z rzutu wolnego z ok. 20 metrów powędrował tuż nad poprzeczką bramki.

img_0182_wynik

img_0136_wynik

img_0125_wynik

Ostatecznie mecz Olimpii z Polonią Bytom zakończył się zwycięstwem podopiecznych Piotra Rzepki 2:1. Tym samym biało-niebiescy umocnili się w środkowej strefie tabeli. Aktualnie zajmują w niej 11. pozycję.

Olimpia Zambrów – Polonia Bytom 2:1
40′, 69′ Fabian Piasecki – 33′ Arkadiusz Kowalczyk

Olimpia wystąpiła w składzie: Maciej Humerski – Marcin Byszewski, Michał Kuczałek, Hubert Kotus, Rafał Włodarczyk, Karol Buzun, Daniel Michałowski, Patryk Brzeski (84′ Bartosz Osoliński), Jakub Bach, Bartosz Biel – Fabian Piasecki

Polonia wystąpiła w składzie: Marcin Michalak – Wojciech Jurek, Mateusz Słodowy, Peter Jánošík, Marek Szyndrowski – Sławomir Musiolik (86′ Jakub Żmuda), Marcin Lachowski (83′ Aleksander Januszkiewicz), Jakub Kuzdra, Bartłomiej Setlak (77′ Kamil Zalewski), Piotr Ceglarz – Arkadiusz Kowalczyk (77′ Patryk Stefański)

Żółte kartki: Kotus, Byszewski, Michałowski – Jurek

Czerwona kartka: Peter Jánošík (88′ Polonia, za faul taktyczny)

Sędzia: Paweł Kukla (Kraków)

Kolejne spotkanie Olimpia rozegra 22 października. Wówczas zmierzy się na wyjeździe z będącą w czołówce Odrą Opole. Z kolei najbliższy domowy mecz zambrowianie rozegrają 29 października. Wówczas podejmą na Stadionie Miejskim Polonię Warszawa.

Fot. www.zambrow.org