Wysokie zwycięstwo nad liderem!

Olimpia Zambrów sensacyjnie pokonała na wyjeździe dotychczasowego lidera tabeli Odrę Opole aż 3:0. Tym samym zambrowianie przerwali świetną passę Odry meczów bez porażki w tym sezonie.

W 13 meczach obecnego sezonu Odra Opole nie poniosła jeszcze ani jednej porażki. Ta świetna seria została jednak przerwana w dzisiejszym meczu 14. kolejki, w którym nasza drużyna wysoko pokonała na wyjeździe zespół z Opola aż 3:0. Takiego wyniku nie spodziewał się chyba nikt.

Wynik spotkania tuż przed przerwą otworzył Bartosz Biel. W drugiej połowie w 51. minucie arbiter spotkania Paweł Malec podyktował rzut karny dla Olimpii. Jedenastkę na gola zamienił Artur Bogusz. Ledwo zawodnicy Odry zdążyli otrząsnąć się po stracie drugiej bramki, a osiem minut później Sebastian Szerszeń zdobył trzeciego gola dla Olimpii. Taki przebieg tego spotkania z pewnością był dla gości szokiem. Tym bardziej, że nie udało im się nawet strzelić bramki honorowej.

Ostatecznie Olimpia pokonała Odrę aż 3:0. Dzisiejszym wynikiem Olimpia udowodniła, że jest drużyną nieprzewidywalną, a co najważniejsze – coraz skuteczniejszą.  Oby nie zmieniło się to w kolejnych meczach.

Odra Opole – Olimpia Zambrów 0:3
44′ Bartosz Biel, 51′ (karny) Artur Bogusz, 59′ Sebastian Szerszeń

Odra wystąpiła w składzie: Tobiasz Weinzetel – Robert Trznadel, Aleksander Kowalski, Mateusz Bodzioch, Łukasz Winiarczyk – Rafał Brusiło (46′ Mateusz Marzec), Waldemar Gancarczyk, Tomasz Wepa, Marcin Niemczyk (46′ Dawid Wolny), Marek Gancarczyk (61′ Bartłomiej Kolanko) – Łukasz Staroń (69′ Bartosz Sobczyński)

Olimpia wystąpiła w składzie: Maciej Humerski – Artur Bogusz, Michał Kuczałek, Mariusz Gogol, Hubert Kotus (56′ Rafał Włodarczyk) – Jakub Bach (87′ Mateusz Jastrzębski), Bartosz Osoliński (83′ Łukasz Grzybowski), Patryk Brzeski (86′ Marcin Byszewski), Sebastian Szerszeń, Bartosz Biel – Fabian Piasecki

Żółte kartki: Staroń, Bodzioch, Kowalski, Marzec, Sobczyński – Kotus.

Sędzia: Paweł Malec (Łódź)