Podtrzymać świetną passę w Elblągu

W szesnastej kolejce spotkań o mistrzostwo II ligi Olimpia Zambrów zmierzy się na wyjeździe ze swoją imienniczką z Elbląga. Czy nasza drużyna podtrzyma świetną passę pięciu meczów bez porażki?

Już jutro, 5 listopada o godzinie 13:00 Olimpia Zambrów zagra na wyjeździe z beniaminkiem II ligi – Olimpią Elbląg. Nasz najbliższy przeciwnik po 15 kolejkach zajmuje 9. miejsce w ligowej tabeli, ma w dorobku 18 punktów (czyli 4 mniej, niż nasza drużyna). Ekipa z Elbląga trzy razy zwyciężała aż dziewięć razy remisowała i trzy razy schodziła z boiska pokonana.

W ostatniej kolejce Olimpia Elbląg na wyjeździe wysoko przegrała z Błękitnymi Stargard 4:0. Z kolei zambrowianie, po bramce najskuteczniejszego strzelca biało-niebieskich Fabiana Piaseckiego, pokonała u siebie Polonię Warszawa 1:0.

Najlepszym strzelcem w drużynie z Elbląga jest Łukasz Pietroń, który z dorobkiem 8 goli, wspólnie z Leândro z Radomiaka Radom, przewodzi klasyfikacji najlepszych strzelców w lidze. Drugim strzelcem zespołu jest Paweł Piceluk, który 6 razy trafiał do bramki przeciwnika. Z kolei w zambrowskiej ekipie do siatki rywali najczęściej trafia wspomniany wcześniej Fabian Piasecki. W tym sezonie zdobył on 6 goli. Niestety, za przekroczenie limitu żółtych kartek zabraknie go w kadrze na mecz z Olimpią Elbląg.

Arbitrem głównym meczu Olimpia Elbląg – Olimpia Zambrów będzie Piotr Łęgosz z Włocławka. Jak dotychczas arbiter ten prowadził w tym sezonie po jednym meczu obu Olimpii. W 2. kolejce sędziował on przegrany mecz naszej drużyny z Gryfem Wejherowo, a w 13. kolejce był on arbitrem w zremisowanym spotkaniu Olimpii Elbląg z Puszczą Niepołomice.