III miejsce 7-latków Olimpii w Ostrołęce

Dobry występ zanotowali młodzi zawodnicy Olimpii z rocznika 2009 podczas turnieju halowego w Ostrołęce. Na dziesięć drużyn biorących udział w imprezie zajęli wysokie III miejsce.

Dzień Niepodległości to nie tylko wielkie święto patriotyczne, ale także okazja do sportowej rywalizacji w szczytnej idei. Z tego założenia wyszli działacze OTS Korona, którzy przy wsparciu Urzędu Miasta Ostrołęki zorganizowali turniej piłkarski dla dzieci z rocznika 2009. Dziesięć drużyn stoczyło świetne pojedynki. Wśród nich byli także młodzi zawodnicy zambrowskiej Olimpii.

Wszystkie ekipy podzielone był na dwie grupy. Olimpia znalazła się w grupie „A” z zespołami: Korona I Ostrołęka, AMP Gool Olszewo-Borki, AP Ostrów Mazowiecka i Talent II Białystok. Grupę tę wygrała ekipa z Ostrowi Mazowieckiej, notując trzy zwycięstwa i remis. Gracze Olimpii zajęli w niej drugą lokatę.

W grupie „B” zagrały zespoły: Korony II Ostrołęka, APN Ostrołęka, ŁKS Łomża, Rzekunianki Rzekuń i Talentu I Białystok. Zwyciężyła ekipa z Białegostoku z kompletem zwycięstw. Na miejscu drugim Rzekunianka Rzekuń.

Po fazie grupowej młodzi zawodnicy Olimpii Zambrów rozegrali półfinałowe spotkanie z ekipą Talent Białystok. Niestety, nasz klub przegrał ten mecz 2:0. W związku z tym zambrowianie w ostatnim meczu turnieju zagrali o III miejsce z drużyną Rzekunianki Rzekuń. Po bardzo wyrównanym pojedynku Olimpia wygrała ten mecz 3:2.

Organizatorzy przyznali wyróżnienia indywidualne. Wśród wyróżnionych znalazł się Gabriel Lutostański z Olimpii, który został najlepszym bramkarzem turnieju.

Klasyfikacja końcowa turnieju z okazji Dnia Niepodległości w Ostrołęce:
I – Talent Białystok
II – AP Ostrów Mazowiecka
III – Olimpia Zambrów
IV – Rzekunianka Rzekuń
V – AMP Gool Olszewo-Borki
VI – Korona Ostrołęka
VII – ŁKS Łomża
VIII – APN Ostrołęka
IX – Talent II Białystok
X – Korona II Ostrołęka

Trenerem grupy dzieci rocznika 2009 jest Mateusz Konopka. Treningi tej grupy odbywają się w każdy poniedziałek i czwartek o godzinie 16:30 w hali sportowej Miejskiego Gimnazjum Nr 1 w Zambrowie. Wszelkie informacje rodzice mogą uzyskać pod numerem telefonu 505 999 847.

Fot. www.eostroleka.pl