Z GKS-em Bełchatów w ostatnim domowym meczu 2016 roku

Nasza drużyna podejmie u siebie GKS Bełchatów. Będzie to ostatnie domowe spotkanie Olimpii w tym roku. Zapraszamy wszystkich kibiców.

Już w najbliższą sobotę, 19 listopada na stadionie miejskim Olimpia Zambrów rozegra ostatni w tym roku mecz przed własną publicznością. Przeciwnikiem naszej drużyny będzie GKS Bełchatów. Będzie to pierwszy mecz rundy rewanżowej. Początek spotkania o godzinie 13:00.

GKS Bełchatów to jedna z najbardziej utytułowanych drużyn grających w II lidze. Jeszcze dwa sezonu temu GKS grał w T-Mobile Ekstraklasie po którym zanotował spadek do I ligi. W ubiegłym sezonie zespół nie poradził sobie także na zapleczu ekstraklasy i spadł do II ligi. Do największych sukcesów PGE GKS Bełchatów należą wicemistrzostwo Polski w sezonie 2006/2007 oraz finał Pucharu Polski w sezonie 1995/1996 i 1998/1999.

Obecnie podopieczni Piotra Rzepki, po rozegraniu siedemnastu kolejek, są na 8. miejscu w tabeli. Na swoim koncie mają 22 pkt., 6 zwycięstwa, 4 remisy i 7 porażek. Warto dodać, że w ostatniej kolejce Olimpia przegrała u siebie z Wartą Poznań 2:0.

Najbliższy rywal zambrowskiej drużyny – GKS Bełchatów znajduje się na 13. miejscu w tabeli. Na swoim koncie ma 18 punktów. Na bilans ekipy z Bełchatowa składa się 3 wygranych spotkań, 3 remisy i 8 porażek. Należy jednak podkreślić, że jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek ekipa z Bełchatowa została ukarana odjęciem trzech punktów za niespełnienie wymogów licencyjnych. 

Arbitrem głównym spotkania Olimpia Zambrów – GKS Bełchatów będzie Wojciech Myć z Lublina. Arbiter ten w bieżącym sezonie w II lidze sędziował tylko dwa mecze. Były to spotkania pomiędzy Polonią Bytom i Kotwicą Kołobrzeg oraz Odrą Opole i Rakowem Częstochowa. Oba zakończyły się wynikami remisowymi.

Jutrzejszy mecz będzie pierwszym spotkaniem rundy rewanżowej. Przypominamy, że w rundzie jesiennej obecnego sezonu piłkarze Olimpii Zambrów przegrali na wyjeździe z GKS-em Bełchatów 2:0. Obie bramki w drugiej połowie meczu zdobył wówczas Marcin Krzywicki.

W imieniu prezesa Olimpii Cezarego Kuleszy zapraszamy wszystkich na mecz:

Olimpia Zambrów – GKS Bełchatów
Stadion Miejski w Zambrowie,
sobota, 19 listopada, godzina 13:00.

Ceny biletów na mecz z GKS-em: 10 zł – normalny, 5 zł – ulgowy (emeryci/renciści).

Pozostałe pary drużyn 18. kolejki II ligi:

  • Stal Stalowa Wola – Odra Opole
  • Polonia Bytom – Polonia Warszawa
  • Raków Częstochowa – Olimpia Elbląg
  • Kotwica Kołobrzeg – Warta Poznań
  • Błękitni Stargard – Gryf Wejherowo
  • Rozwój Katowice – Legionovia Legionowo
  • Puszcza Niepołomice – ROW 1964 Rybnik
  • Radomiak Radom – Siarka Tarnobrzeg