Remis z Gryfem na zakończenie roku

W meczu 19. kolejki II ligi nasza drużyna zremisowała na wyjeździe z Gryfem Wejherowo 1:1. Był to ostatni mecz biało-niebieskich w tym roku.

Dziś Olimpia Zambrów zmierzyła się na wyjeździe z niżej notowanym Gryfem Wejherowo. Pierwsza połowa tego spotkania nie była porywającym widowiskiem. Kibice nie oglądali zbyt wielu sytuacji podbramkowych. Dopiero w końcówce prowadzenie gospodarzom dał Michał Marczak, który umieścił piłkę pod poprzeczką bramki strzeżonej przez Piotra Czaplińskiego.

Z przebiegu gry można było wywnioskować, że na drugą połowę nieco bardziej zmobilizowani wyszli zawodnicy Olimpii, którzy byli częściej przy piłce, przez co stwarzali więcej sytuacji. Niestety, nie przynosiło to pożądanego rezultatu. Gryf starał się z biegiem czasu kontrolować grę i dotrzymać jednobramkowe prowadzenie do samego końca. Kiedy wydawało się, że gospodarzom uda się dowieźć ten wynik do końca, nastąpiła przełomowa akcja zambrowskiego klubu. W doliczonym czasie gry, w ostatniej akcji meczu, piłkę do siatki wpakował Sebastian Szerszeń.

Tym samym Olimpia wywiozła z Wejherowa 1 punk, dzięki któremu najbliższe 3 miesiące nasza drużyna przezimuje na 10. miejscu w ligowej tabeli (mając w dorobku 24 punkty – tyle samo, co wyżej sklasyfikowana Stal Stalowa Wola i Legionovia Legionowo).

Gryf Wejherowo – Olimpia Zambrów 1:1
41′ Michał Marczak – 90+3′ Sebastian Szerszeń

Gryf wystąpił w składzie: Wiesław Ferra – Przemysław Mońka, Paweł Brzuzy, Przemysław Szur, Maciej Dampc – Robert Chwastek, Piotr Kołc, Piotr Łysiak, Dawid Tomczak (70′ Jacek Wicon), Adrian Klimczak – Michał Marczak (81′ Daniel Ciechański)

Olimpia wystąpiła w składzie: Piotr Czapliński – Artur Bogusz (57′ Jakub Cesarek), Michał Kuczałek, Łukasz Grzybowski (76′ Daniel Michałowski), Hubert Kotus – Jakub Bach (85′ Karol Buzun), Marcin Byszewski, Patryk Brzeski (46′ Bartosz Osoliński), Sebastian Szerszeń, Bartosz Biel – Fabian Piasecki

Żółte kartki: Marczak, Kołc, Mońka – Osoliński

Sędzia: Szymon Lizak (Poznań)