Humerski żegna się z Olimpią

Doświadczony bramkarz Maciej Humerski na własną prośbę odchodzi z Olimpii. Najprawdopodobniej zagra w Widzewie Łódź.

31-letni wychowanek łódzkiego klubu prawdopodobnie wróci zatem na stare śmieci. W Widzewie ma pełnić funkcję trenera bramkarzy, jednocześnie rywalizując z Patrykiem Wolańskim i Konradem Reszką o miejsce w jedenastce.

Jesienią Humerski w barwach naszego klubu rozegrał siedemnaście meczów (szesnaście w drugiej lidze i jeden w Pucharze Polski). Wcześniej grał we Włókniarzu Konstantynów Łódzki, Piaście Gliwice, Concordii Piotrków Trybunalski, Dolcanie Ząbki oraz Zawiszy Rzgów.

Humerski w minionej rundzie przeważnie pojawiał się w podstawowej jedenastce Olimpii. W rundzie wiosennej między słupkami zastąpi go prawdopodobnie Piotr Czapliński, który (jak podkreśla trener Piotr Rzepka) prezentuje zbliżone umiejętności do Humerskiego, w związku z czym odejście Humerskiego nie powinno znacząco wpłynąć na jakość gry Olimpii.

Warto dodać, że piłkarze Olimpii Zambrów do treningów powrócą 9 stycznia. Przygotowania do rundy wiosennej podopieczni Piotra Rzepki rozpoczną od testów sprawnościowo-wydolnościowych, które potrwają dwa dni. Oprócz tego w ramach sprawdzenia swoich sił i możliwości Olimpia przed rozpoczęciem spotkań ligowych planuje rozegrać 9 sparingów.