Piłkarze już po testach szybkościowych i wydolnościowych

Pierwsze treningi po zimowej przerwie zambrowianie mają już za sobą. W poniedziałek i dziś uzupełniły go dodatkowo przeprowadzone przez specjalistów badania wydolnościowe i testy sprawnościowe, które pozwolą nakreślić odpowiedni cykl przygotowań motorycznych.

Testy szybkościowe i FMS (identyfikujące ograniczenia funkcjonalne i asymetrię ruchu) przeprowadzono w hali Miejskiego Gimnazjum Nr 1. Do przeprowadzenia tych pierwszych konieczna była specjalistyczna aparatura, która mierzyła czasy poszczególnych piłkarzy.

Natomiast testy wydolnościowe odbyły się na sztucznym boisku. Piłkarze zaliczyli je pod okiem dr Łukasza Radzimińskiego – m.in. trenera przygotowania motorycznego i diagnostyki grup młodzieżowych. Każdy z zawodników musiał pokonać kilka serii okrążeń w określonym tempie. Przed i po danym dystansie pobierano krew do analizy, a trener Łukasz Radzimiński dokonywał pomiaru tętna.

Pobrane próbki krwi trafią na badania do Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej we Wronkach. Wyniki poznamy prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.